1.034.973

kiadvánnyal nyújtjuk Magyarország legnagyobb antikvár könyv-kínálatát

A kosaram
0
MÉG
5000 Ft
a(z) 5000Ft-os
szállítási
értékhatárig

36. sz. könyvaukció 1949. január

Kiállítási és árverési katalógus

Kiadó: Állami Zálogház és Árverési Csarnok N. V.
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve:
Kötés típusa: Tűzött kötés
Oldalszám: 116 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
Megjegyzés: Kiállítási és árverési katalógus. Nyomtatta a Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat, Nyomdai Rt., Budapest.
Értesítőt kérek a kiadóról

A beállítást mentettük,
naponta értesítjük a beérkező friss
kiadványokról
A beállítást mentettük,
kiadványokról

Soron lévő - és az általános, a műtárgyas aukciótól immár különválasztott - könyvaukciónk két főcsoportra oszlik. Az első csoport három tagozatban egy kifinomult izlésű könyvgyűjtő könyvtárának... Tovább

Soron lévő - és az általános, a műtárgyas aukciótól immár különválasztott - könyvaukciónk két főcsoportra oszlik. Az első csoport három tagozatban egy kifinomult izlésű könyvgyűjtő könyvtárának nagyrészét tartalmazza. Ennek, különösen szépirodalmi tagozata az univerzalitás felé tör, mert alig van olyan irodalmi értéket jelentő kül- és belföldi író, akinek valamelyik művét a szépirodalmi rész ne ölelné fel. E könyvek gyüjtője harminc esztendős gyüjtése során nem elégedett meg azzal, hogy egy-egy író müvének szép példányát, felkutassa, ha még szebbet talált, azt is megszerezte s ezért van az, hogy egyes szerzők azonos című és tárgyú művei más és más kiadók kiadványaként kerülnek árverésre. A híres régi - Elzevir, Plantin, Aldus - és modern - Quantin, Lemerre, Pléiade, Insel, Georg Mutter-, Oxford stb. - nyomdák, kiadóvállalatok remek kiadványai között igen sok a számozott példány, bőséges a metszetes, illusztrált, pompás kötésű könyv s mindezek gyüjtőjük könyvek iránti szeretetéről tanúskodnak és természetesen dicsérik majd annak az ízlését, aki új tulajdonosukká lesz.
A szépirodalmi művek sorában első helyen kell megemlékeznünk a bibliophilek részéről mindig élénken keresett Phaedrus, „Fabulae Aesopiarum"- járól, amely 1701-ben, Amsterdamban jelent meg, s amelynek impresszumánál csak a benne levő metszetek szebbek. A sok érdekes és értékes könyv közül kiemelhetjük például Montaigne „Essais"-ját, amely Sebastien Huré kiadásában került nyilvánosságra, továbbá a ritkaságszámba menő Milton Opera omnia latinad-ját, amely Amsterdamban, 1698-ban készült el az officinában, mintegy húsz évvel az író halála után, úgyszintén a Bremer Presse vállalat egyik remekművét, Homeros görögnyelvű Iliászát. A könyvgyűjtők minden bizonnyal nagy örömmel fogadják, hogy aukciónkon felszínre került Quantin kiadásban Dumas fils „La dame aux Camélias" című pompás kiállítású műve és újból hozzáférhetővé váltak Rostand összes művei illusztrált kiadásban. A magyar vonatkozású könyvek közül kiemelkedik egy nagyon szép Janus Pannonius, a Landerer kiadásában megjelent könyvekről szóló első katalógus 1875-ből, a mult század magyar íróinak első kiadású könyvei, nemkülönben Ady „Válogatott versei" egyik különleges kiadásának számozott példánya. Nem hagyhatjuk megemlítés nélkül a sok különböző anthológiát sem, amelyekre kétségtelenül felfigyelnek a világirodalom barátai. Vissza
Megvásárolható példányok

Nincs megvásárolható példány
A könyv összes megrendelhető példánya elfogyott. Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük.

Előjegyzem
konyv