McGregor, Ewan/Boorman, Charley: A hosszabb úton

Árnyékunk nyomában a föld körül

Ewan McGregor
Charley Boorman
Szieberth Ádám
Konkrét Könyvek Kft. (Budapest) ,
Fűzött kemény papírkötés , 253 oldal
Méret: 24 cm x 17 cm
ISBN: 963-7424-13-X
2021-06-27 20:00

Ártatlan álmodozásnak indult az egész. Ewan McGregor színész és - saját bevallása szerint - motorbolond egy csöndes szombat délután a világtérképbe merülve ücsörgött otthon, és észrevette, hogy a... Tovább

Ártatlan álmodozásnak indult az egész. Ewan McGregor színész és - saját bevallása szerint - motorbolond egy csöndes szombat délután a világtérképbe merülve ücsörgött otthon, és észrevette, hogy a Földet körbe lehet motorozni, éppen csak a Bering-szoroson kell "átugrani" Oroszországból Alaszkába. Mivel a revelációként ható felismerés sehogy sem akart kimenni a fejéből, felhívta legjobb barátját, egyben színészkollégáját, Charley Boormant, aki szintén lelkes motoros. "Charley - mondta -, azt hiszem, át kéne jönnötök vacsorára..."
Ewan és Charley Londontól New Yorkig üldözték a saját árnyékukat. Átrobogtak egész Európán, aztán Ukrajnán, Kazahsztánon, Mongólián és Oroszországon, hogy a Csendes-óceánon átkelve Alaszkán, Kanadán és az Egyesült Államokon keresztül érjék el úticéljukat. A hatalmas BMW-k gumija alatt tovasuhanó mérföldek azonban egyre több bajt is hoztak rájuk. Kimerültség, sérülések, balesetek tették próbára erejüket, kitartásukat, és alaposan feladták nekik a leckét a szeszélyes időjárási és útviszonyok, valamint a sokfelé zűrzavaros politikai helyzet is. Kazahsztánban paparazzók vették üldözőbe őket, Ukrajnában óriási puskákkal felfegyverzett emberek keresték a kegyeiket, többször zaklatta őket a rendőrség, a mongol nomádoktól pedig bikaherét kaptak vacsorára.
És mégis, mindezen nehézségek dacára sikerült négy hónap alatt több mint 20 000 mérföldet maguk mögött hagyniuk, és időközben az életük gyökeresen megváltozott. Útjuk eseményeit megörökítették: fényképeztek, és naplót írtak a tábortűznél. Kalandjaik gyümölcse A hosszabb úton, ez a lebilincselő, őszinte és igen szórakoztató útleírás a földkerekséget - egy reménytelennek tűnő álmot valóra váltva - körbemotorozó két barátról. Vissza

Hosszú az út hazáig: Magadan9
Nyeregbe!11
A káosztól az üdvözülésig: az indulás napja34
Meglepetések nélkül: Londontól az ukrán határig47
Apró lépések: Ukrajna70
A nagy ház a dombtetőn: Antracit96
Halál, háború, büszkeség: Belaja Kalitvától Aktöbéig110
Szabadon, mint a madár: a halál útján Szemejig129
A kis vörös ördög: Barnaultól Ulángomig152
Hó a jurtámban: Barúnturúntól Csitáig174
Soha nem volt ilyen szép a csimbókos haj: Csitától Magadanig199
Könnyek a sisakomban: Anchorage-tól New Yorkig221
"A" függelék: Útvonal243
"B" függelék: Felszerelés247
Reménytelji befejezés: UNICEF251
Köszönetnyilvánítás253
252

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
26.100 Ft Licitek száma: 45