Budapest, 1941, Nova Irodalmi Intézet (Sárik Nyomda, Cegléd), 192 p.
A Nova Kalandos Regényei. No.: 125. sz.
A 14 karátos autó. Írta: P. Howard [Rejtő Jenő].
II. kiadás. A szerzőnek a kiadónál korábban megjelent könyveinek listájával kiegészített kötet. Nyomtatta a Sárik Nyomda, Cegléden. A borítóterv Pályi Jenő munkája.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány, színes, feliratos, illusztrált, kissé kopott, enyhén sérült, foltos címfedéllel, feliratos, kissé kopott könyvgerinccel, színes, feliratos, könyvreklámmal illusztrált, kissé sérült, enyhén foltos hátlappal, néhol enyhén foltos, kissé elszíneződött belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Rejtő Jenő (Budapest, 1905. március 29. – Jevdokovo, Szovjetunió, 1943. január 1.) író, kabaré- és színpadi szerző, a magyar szórakoztató irodalom népszerű képviselője és megújítója. A '20-as években már novellái jelentek meg különböző lapokban. A '30-as években jelentkezett kabarédarabjaival és bohózataival a pesti színpadokon. 1934-ben nagy sikert aratott Aki mert, az nyer c. operettje. A pesti művészi élet ismert alakja volt; barátai között tudhatta Karinthy Frigyest, Kabos Gyulát, Salamon Bélát és Latabár Kálmánt is. Külföldi utazásainak élményeire támaszkodva kezdett kalandregényeket írni, amelyekkel utóbb legendássá vált. Legnagyobb sikereit P. Howard álnéven írott idegenlégiós regényparódiáival aratta. Munkaszolgálatosként hunyt el a keleti fronton.
Gorcseff Iván a Rangoon teherhajó matróza még huszonegyéves sem volt, midőn elnyerte a fizikai Nobel-díjat. Ilyen nagyjelentőségű tudományos jutalmat e poétikusan ifjú korban megszerezni példátlanul nagyszerű teljesítmény, még akkor is, ha egyesek előtt talán szépséghibának tűnik majd, hogy Gorcseff Iván a fizikai Nobel-díjat a makao-nevű kártyajátékon nyerte el. Noah Bertinus professzortól, akinek ezt a kitüntetést Stockholmban néhány nappal előbb a svéd király nyujtotta át, de végre is a kákán csomót keresők nem számítanak; a lényeg a fő: hogy GorcseffIván igenis huszonegy éves korában elnyerte a Nobel-díjat.