Bingen, Hildegard von: A természet patikája

Évszázadok gyógyfüves tapasztalatai

Hildegard von Bingen
Ábrahám Zoltán
Máté Judit
Fegyveresi Anikó
Köteles Ferenc
Pordány Katalin
Budapest-Print Kft. (Budapest)
Fűzött kemény papírkötés , 167 oldal
Méret: 28 cm x 21 cm
ISBN: 963-695-137-3
2022-01-23 20:00

A borító sarka enyhén kopott.

A középkori apátnő, Hildegard von Bingen az elsők között összegezte az évszázadok alatt felhalmozott tudást a természetes gyógymódokról. Minden későbbi követője, például Maria Trében is az ő... Tovább

A középkori apátnő, Hildegard von Bingen az elsők között összegezte az évszázadok alatt felhalmozott tudást a természetes gyógymódokról. Minden későbbi követője, például Maria Trében is az ő ismereteiből meríthetett. Hildegard összefüggő egésznek látta a természetet, melyben a kövek, a fémek, a növények, az állatok és az ember egyetlen nagy egység részei. Szerinte az ember harmóniája csak akkor valósulhat meg, ha minden más lénnyel összhangban van. A betegségekről, azok okairól azt vallja, hogy a léleknek kell elsődlegesen egészségesnek lennie ahhoz, hogy a test is egészséges legyen. A lélek egészségének biztosítéka a megtisztulás, Istenhez fordulás, a Teremtővel alkotott összhang. Jelen könyve ebben a szellemben ad útmutatást az egészség megőrzéséhez, az egyes betegségek gyógyításához. Vissza

Hildegard von Bingen élete és gyógyító tudománya
Hildegard von Bingen élete és gyógyító tudománya9
Táplálkozástan és receptek
Hildegard von Bingen táplálkozástana23
A legfontosabb élelmiszerek29
Húsok
Halak
Szárnyasok
Zöldségek és saláták
Hozzávalók
Fűszerek és konyhakerti növények
Italok
A helyes táplálkozás elvei röviden42
Receptek43
Gyógynövények A-tól Z-ig
A gyógynövények55
Tippek növénygyűjtőknek85
Drágakövek és fémek
A drágakövekről 93
A kövek hatásmódja93
Betegségek A-tól Z-ig
Hildegard von Bingen betegségtana111
Betegségek A-tól Z-ig113
Alvászavarok113
Asztma114
Bélrenyheség/emésztésgyengeség114
Bőrbetegségek115
Csonttörések115
Csuklás116
Depresszió117
Derékfájás117
Égési sebek117
Étvágytalanság118
Fejfájás118
Fogápolás, fogfájás, fogínybetegségek118
Fülfájás120
Görcsök120
Gyenge koncentrálóképesség121
Gyomorbántalmak (gastritis)121
Gyomorfekély122
Hajhullás122
Hasfájás123
Hasmenés123
Hányinger/terhességi hányinger124
Hideg láb124
Húgyrekedés124
Kólika/vastagbélgyulladás125
Kóros fogyás125
Köhögés126
Környezeti megbetegedések127
Köszvény134
Láz134
Mandulagyulladás135
Májbetegségek135
Migrén136
Nagyothallás136
Nátha136
Női panaszok137
Orrvérzés140
Övsömör140
Rekedtség141
Reuma (köszvény)141
Rovarcsípés142
Sárgaság143
Sebek144
Szájszag144
Szemölcs145
Szívpanaszok145
Vérkeringési zavarok146
Vérömleny146
Méregtelenítés és gyógyító böjt
Mérgezés és méregtelenítés151
Hildegard von Bingen tisztító módszerei153
Gyógyító böjt155
Receptek167
044

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.000 Ft Licitek száma: 33