Áts Mihály: Boldog halál szekere (Hamis nyomdahelyű, hamis kiadási évű kiadvány.)

Mellyet az Idvességes Halált kívánó embereknek kedvekért, maga az Ur Jésus El-ksézített, És a' Halálnak elől-járó Követeivel 's kisérő seregeivel együtt, az ő Irásából öszveszedegetett Ő Felsége leg-utólsóbb Szolgátskája Áts Mihály

Áts Mihály
Ludvig János Uramnál (Kőszeg) ,
Korabeli bőrkötés , 528 oldal
Méret: 14 cm x 9 cm

Jéna [Sopron], 1751 [1752], találtatik Köszegen Ludvig János Uramnál [Siess], [38] p. + 460 p. + [30] p.

Boldog halál szekere, Mellyet az Idvességes Halált kívánó embereknek kedvekért, maga az Ur Jésus El-készített, És a' Halálnak elől-járó Követeivel 's kisérő seregeivel együtt, az ő Irásából öszveszedegetett Ő Felsége leg-utólsóbb Szolgátskája Áts Mihály.
Melly most Harmadszor hasznos elöl járó beszéddel ki-nyomtattatott Jenában, 1751-dik Esztendőben. Találtatik Kőszegen Ludvig János Uramnál. Mottókkal, elöljáró beszéddel és hármas mutató táblával kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán színes, nagy méretű, alakos-ábrás illusztrációval ellátott, szám- és betűjelzés nélküli Ex-Libris címke látható.
"A hamis jénai nyomási hellyel megjelent evangélikus áhitatossági könyvnek kiadási éve is hamis, minthogy az előszó 1752-ből való. Tipográfiai jellemzői alapján az imádságoskönyv a soproni Siess-nyomdában készült. Ma tizenkét hazai és három külföldön őrzött példánya ismeretes." (V. Ecsedy Judit: titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539-1800. Budapest, 1996., Borda Antikvárium, 122. p.)
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, feliratos, enyhén sérült könyvgerinccel, tollal beírt számjelzéssel ellátott címlappal, néhol kissé foltos belívekkel, hátlap felőli oldalon pótolt előzékkel, valamint egy pótolt lappal (utolsó előtti oldal), mintázott lapélekkel. A hátlap belső oldalán és a pótolt előzéklapon ceruzával beírt bejegyzés található.
A kötet szerzője, Ács Mihály (Győrszentmárton, 1631. július 9. – Nemescsó, 1708. december 23.) evangélikus lelkész, esperes. Tanulmányait német egyetemeken (Wittenberg, Tübingen) végezte. Hazatérése után 1669-től Győrben volt tanító, de 1671-ben az ellenreformáció miatt el kellett hagynia a várost. 1673-tól a farádi, kőszegi, devecseri majd a nemescsói evangélikus gyülekezetek lelkésze volt. A protestánsüldözések idején bujdosni kényszerült. 1683-ban Thököly Imre seregében tevékenykedett, mint tábori lelkész. 1706-tól haláláig a kemenesalji evangélikus gyülekezeteket vezette esperesként.

Elől járó beszéd. Ha valamelly lelki dologban az emberi elmének és akaratnak romlotsága nyilván meg-tetszik, bizony a' halálról való tudományban. Hogy minden embereknek egyet is ki nem vévén,... Tovább

Elől járó beszéd. Ha valamelly lelki dologban az emberi elmének és akaratnak romlotsága nyilván meg-tetszik, bizony a' halálról való tudományban. Hogy minden embereknek egyet is ki nem vévén, egyszer meg-kell halniok, azt mind a' szent irás, mind a' minden napi példák világossan bizonyitják, amaz pedig azt is kétség kivül tészi, hogy az után itélet lészen; Zid. 9, 27. de még is olly vak az emberi elme, hogy se az halálnak mi vóltát, se a' mi azt követi, jól fel-nem veszi, 's olly veszett a' sziv, és akarat, hogy ahoz képest magát nem alkalmaztatja, és nem igyekezik, hogy az halálban mennél könnyebben meg-álhatna, és a' reá következendő bóldogtalanságot el kerülvén, az által békeségre juthatna... Vissza

Boldog halál szekere3
Látta a pápát51
Szeretem az igazságot59
A nádasdi kutya71
Borzasztó emberek78
Hrrr General88
A híd105
Most az unoka mesél110
Szenvedni akarok123
Megérkezett174
Egy nehéz krajcár218
Túl a háborún226
035

Kikiáltási ár:
40.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
150.100 Ft Licitek száma: 84