Albert Flórián/Nagy Béla: Isten éltessen "Császár" (Albert Flórián és Nagy Béla által Szűcs Lajosnak és családjának dedikált példány)

Albert album

Nagy Béla
Albert Flórián
Almássy László
Farkas József
Harsányi György
Kovács Gyula
Pobuda Tibor
(Budapest) , , Kiadói fűzött keménypapír kötés , 264 oldal
Sorozatcím: Fradi futballmúzeum
Kötetszám: 39
Méret: 30 cm x 21 cm
ISBN: 963-6002-431-6
2021-10-24 20:00

Budapest, 2001, k. n. (FTC hivatalos nyomdája), 264 p., ill.

Albert Flórián labdarúgó és Nagy Béla szerkesztő által dedikált példány. A Fradi Futballmúzeum c. sorozatban megjelent mű. No.: 39.
Első kiadás. Isten éltessen "Császár"! Albert-album. Szerkesztette: Nagy Béla.
A címlapon Albert Flórián aranylabdás labdarúgó és Nagy Béla szerkesztő tollal beírt, névre szóló dedikációi olvashatók:
"Emlékül a Szűcs családnak baráti szeretettel: Albert Flórián"
"Drága Lalinak baráti öleléssel a TE bélád... Nagy Béla"
A dedikáció címzettje a Szűcs család: Szűcs Lajos (Apatin, 1943. december 10. – Budapest, 2020. július 12.) olimpiai bajnok labdarúgó, a Ferencváros és Honvéd egykori játékosa, valamint felesége, Pécsi Ildikó (Polgár, 1940. május 21. – Gödöllő, 2020. december 5.) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművésznő, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Megjelent Albert Flórián 60. születésnapja tiszteletére. 380 fekete-fehér és 160 színes, szövegközti, részben feliratos fotóval gazdagon illusztrált, néhány egész oldalas, színes reklámmal kiegészített album. Készült az FTC hivatalos nyomdájában, a Printself Nyomda gondozásában.
Kiadói fűzött keménypapír kötésben lévő példány, aranyozott feliratos, színes fotókkal illusztrált, az FTC emblémáját tartalmazó címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes fotókkal illusztrált hátlappal, színes fotókat, illetve hirdetéseket tartalmazó előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet dedikálói:
Albert Flórián (Hercegszántó, 1941. szeptember 15. – Budapest, 2011. október 31.) a Nemzet Sportolója címmel kitüntetett magyar válogatott labdarúgó, az egyedüli magyar aranylabdás. Az 1950-es évek végétől az első kiemelkedő képességű játékos. Pályafutása alatt végig, 1952-től 1974-ig a Ferencváros játékosa volt. Háromszor lett gólkirály, négyszer nyert magyar bajnokságot, egyszer Magyar Népköztársaság-kupát. A válogatottban a csatársor ünnepelt csillagává nőtte ki magát. 1967-ben nyerte el az Aranylabdát, az európai labdarúgás legfontosabb egyéni trófeáját.
Nagy Béla (1944. május 6. – 2006. március 26.) magyar sportújságíró, "Fradi-történész". Az FTC Krónikásának is nevezték. A Fradival kapcsolatos archív fotókat, mezeket, meccslabdákat, trófeákat és egyéb, a csapattal kapcsolatos ereklyéket gyűjtött már fiatal korától kezdve. Kiállítást rendezett 1969-ben a Ferencvárosi Torna Club 70. születésnapja tiszteletére, ezt követően propagandistaként alkalmazták. Több, a Fradiról füzetet, könyvet, albumot jelentetett meg. 1985-ben megalapította a Fradi Futballmúzeumot, melynek gyűjteménye több mint 2000 ereklyéből áll.

Tisztelt Olvasók, Kedves Futballbarátok! Egy rendhagyó albumot tart kezében a Kedves Olvasó. Fényképek sokasága - 38' fekete-fehér és 145 db színes! - egy közismert sportegyéniség életének... Tovább

Tisztelt Olvasók, Kedves Futballbarátok! Egy rendhagyó albumot tart kezében a Kedves Olvasó. Fényképek sokasága - 38' fekete-fehér és 145 db színes! - egy közismert sportegyéniség életének pillanatait villantják fel a XXL század embereinek. Ezek az emberek azonban már a XX. században éltek, amikor Albert Flórián a Ferencváros és a magyar válogatott labdarúgójaként - nyugodtan leírhatjuk - tündökölt a futball egén. A világ futballjának az egén! Régi fotók - hja, akkor még fekete fehérből volt a több, és sokszor az is gyenge minőségű - között tallózva, tettem fel a késői kérdéseket az immár 60. születésnapjának „előestéjéhez" érkező Császárnak. Mert a mi generációnk csak így hívta! Igen, ő volt a XX. század igazi nagy magyar futballcsászára, Aranylabdás büszkesége. Nemcsak a fradisták szerették - a futball valamennyi szerelmesét elbűvölték látványos mozdulatai, sorsdöntő góljai. És immár itt az a bizonyos hatodik iksz... Ilyenkor illik emlékezni, illik egy mérföldkövet úgy átlépni, hogy arról ne csak a kebelbarátok értesüljenek. Én a fényképes visszaemlékezések módját választottam, hiszen ez az idősebbeknek felidézi az egykori pillanatokat, az ifjabbak pedig megismerhetik a zsúfolt lelátók előtti gólzáporos életet... Flóri sok mindenre emlékezik, de azért a korabeli méltató sorok nélkül, úgy érzem, nem lenne igazi ez a kiadvány. Egykori edzők, kapitányok, ellenfelek, újságírók, szimpatizánsok nyilatkozatai, írásai adnak egy Flóri „csokrot", amelyet minden kedves futballbarátnak szeretettel nyújtok át. Flóri már most - 2001. június közepén - kapott egy nem mindennapi „díszcsokrot"... A könyv végére az is kiderül, hogy mi is ez a „világtisztelet"... Nagy Béla Vissza
002

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.200 Ft Licitek száma: 42