Budapest, 1970, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyoma), 171 p. + [3] p. + [1] t.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Nagyvárosi ikonok. Összegyűjtött versek. 1940-1970. [Trapéz és korlát. 1940-1946, Harmadnapon. 1946-1958, Nagyvárosi ikonok. 1959-1970] Írta: Pilinszky János.
A kötet címlapján a szerző, Pilinszky János névre szóló dedikációja olvasható: "Sz. A.-nak emlékül Pilinszky János".
A költő címkép gyanánt közölt portréját Kondor Béla rajzolta. A kötet a költő két prózai művét is tartalmazza: A "teremtő képzelet" sorsa korunkban c. valamint az Ars Poetica helyett c. művet. A könyvet a Kner nyomda nyomtatta Gyomán.
Kiadói keménypapír kötésben lévő példány feliratos címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, szép, állapotban, feliratos, fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.
A kötet szerzője, Pilinszky János (Budapest, 1921. november 27. – Budapest, 1981. május 27.) a huszadik század meghatározó magyar költője. A "Nyugat" irodalmi folyóirat negyedik, az "Újhold" köré csoportosult írónemzedékének a tagja. Az Újhold társszerkesztője (1946-48). Verseit az "Élet", a "Vigília", az "Ezüstkor" és az "Új Ember" is gyakran közölte. Költészetében a hit, a spiritualitás a humánum, az emberi szenvedés, a megértés és az emberi kapcsolatok nagy jelentőséggel bírnak és a lírai magasságokban új értelmet, új dimenziót nyernek. A költő keresztény hitelveket felvállaló, egzisztenciális, finom lírája a magyar irodalom kincsei közé tartozik.