Hašek, Jaroslav: Svejk - Egy derék katona kalandjai a világháborúban (számozott bibliofil példány)

Egy derék katona kalandjai a világháborúban

Jaroslav Hašek
Geréb Béláné
Réz Ádám
Magyar Helikon (Budapest) ,
Bőr , 734 oldal
Sorozatcím: Helikon klasszikusok
Méret: 19 cm x 13 cm
2021-11-21 20:00

Gyűjtői példány, olvasatlan állapotban. Eredeti műanyag, átlátszó védőborítóban és könyvjelzővel. A védőborító enyhén sérült. Ez a 873. számú példány.

"Nagy idők nagy embereket kívánnak. Vannak szerény, fel nem ismert hősök, akiket nem dicsőít a történelem, mint Napóleont. Jellemrajzuk elhomályosítaná még makedóniai Nagy Sándor dicsőségét is.... Tovább

"Nagy idők nagy embereket kívánnak. Vannak szerény, fel nem ismert hősök, akiket nem dicsőít a történelem, mint Napóleont. Jellemrajzuk elhomályosítaná még makedóniai Nagy Sándor dicsőségét is. Manapság, a prágai utcákon járva, találkozhattok egy ütött-kopott férfival, aki maga sem tudja, milyen jelentős szerepet játszott a mostani nagy idők történetében. Szerényen megy a dolga után, nem zaklat senkit, és őt sem zaklatják interjúért az újságírók. Ha megkérdeznétek, hogy hívják, egyszerűen és szerényen így felelne: "Svejk vagyok..." S ez a csendes, szerény, ütött-kopott férfi valóban nem más, mint Svejk, a derék öreg katona, a rettenthetetlen hős, akit annak idején az osztrák monarchiában oly sokat emlegetett a cseh királyság minden polgára, s akinek most, a köztársaságban sem halványulhat el a dicsősége. Én nagyon-nagyon szeretem ezt a derék katonát, Svejket, s közzétéve világháborús kalandjait, meg vagyok győződve, hogy ti is mindannyian szívetekbe fogadjátok e szerény, fel nem ismert hőst. Nem gyújtotta ő fel semmiféle istennő templomát Epheszoszban, mint az a tökkelütött Hérosztratosz, hogy bekerüljön a lapokba és az iskolai olvasókönyvekbe. S ennyi elég is. A szerző" Vissza

A hátországban
Előszó7
Svejk, a derék katona, belép a világháborúba11
Svejk, a derék katona, a rendőrkapitányságon21
Svejk a törvényszéki orvosok előtt30
Svejket kidobják a bolondokházából37
Svejk a Salm utcai rendőrségen42
Svejk ismét otthon, miután kitört a bűvös körből50
Svejk hadba vonul61
Svejk, mint szimuláns68
Svejk a helyőrségi fogházban85
Svejk mint a tábori lelkész tisztiszolgája106
Svejk tábori misét celebrál a feldkuráttal129
Hitvita139
Svejk feladja az utolsó kenetet147
Svejk mint Lukás főhadnagy tisztiszolgája162
A katasztrófa 204
Utószó "A hátországban" című első részhez217
A fronton
Svejk balszerencsés kalandjai a vonaton223
Svejk budejovicei anabázisa242
Svejk kalandjai Királyhidán309
Újabb szenvedések368
Bruck an der Leuthától Sokal felé393
A dicsőséges csihi-puhi
Magyarországon keresztül439
Budapesten498
Hatvantól a galíciai határ felé551
Marschieren! Marsch!601
A dicsőséges csihi-puhi folytatása
Svejk az orosz hadifogoly-transzportban653
A lelkivigasz679
Svejk ismét a menetszázadánál688
152

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
42.000 Ft Licitek száma: 58