Budapest, 1935, Officina (Löbl Dávid és Fia, Bp.), 169 p.
Számozott kiadás. Horatius Noster. / Magyar Horatius. Anthologia Textus Latinus Carminum Et Epodon Q. Horatii Flacci Quo Usus Est Eorum Cuiusque Interpres Hungaricus. Arany János, Babits Mihály, Barna Ignác, Baróti Szabó Dávid, Cholnoky László, Csengery János, Csokonai Vitéz Mihály, Döme Károly, Édes Gergely, Földi János, Jámbor Pál, Kardos László, Kazinczy Ferenc, br. Orczy Lőrinc, gr. Ráday Gedeon, Rájnis József, Révai Miklós, Rónai Pál, Szabó Lőrinc, Szász Károly, Székács József, Tasnádi Péter, Trencséni József, Vargha Gyula, Verseghy Ferenc, Virág Benedek, Vörösmarty Mihály és egy anonymus átültetésében, Kerényi Károly bevezetésével. Összeállította: Waldapfel Imre.
"Ezen könyvből ötven számozott példányban készült". Jelen példány a 23. sz.
Latin és magyar nyelvű kiadás. Bevezetéssel, irodalommal és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán két Ex-libris címke látható. Nyomatott Löbl Dávid és Fiánál Budapesten.
Kiadói műbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratos, amatőr módon javított, sérült könyvgerinccel, hiánytalan, átlagos állapotban, amatőr, javított borítófedélben, melyre a kiadói, két színnel feliratozott, illusztrált borítófedél egy részét rákasírozták.
Nyugateurópa szellemi emberét abban a korban, amelyben a költészetnek megnyílni kezd, három latin költő ragadja meg hatásával: Vergilius, mint "imádság és költészet" - vagyis az, amit e kettőben a misztikus lélek azonosnak érez -; Catullus, mint szenvedély és költészet; Horatius, mint életbölcsesség és... tegyük-e hozzá, hogy költészet?
Annyira megszoktuk már a romantika kora óta a költőt belső oldaláról, az érzelmek hullámzása felől nézni, hogy Horatius líráját Catullusé mellett nem is merjük egészen költészetnek érezni. Iskolamesterei maguk szoktatták rá a nem-latin Európa szellemi emberét mindenütt, Angliában éppen úgy, mint nálunk, erre a különösségre.