Nagy Ignácz: Magyar titkok I-III. (Bevezetőt írta Mikszáth Kálmán.)

Nagy Ignácz
Franklin-Társulat Magy. Irod. Intézet és Könyvnyomda (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 1.098 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm

Budapest, 1908, Franklin-Társulat Magy. Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), VIII p. + 334 p. + [1] p. + [9] t.: ill., 358 p. + [1] p. + [8] t.: ill., 370 p. + [1] p. + [8] t.: ill.

Magyar titkok I-III. (külön egységes kötetben). Regény. Írta: Nagy Ignácz.
A szerző fekete-fehér portréjával és az eredeti kiadás huszonnégy fekete-fehér, feliratos képével illusztrált, valamint Mikszáth Kálmán Nagy Ignáczról írt rövid életrajzával, bevezetéssel, a képek jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötetek. A címlapokon tulajdonosi bélyegzés, az I. kötet címfedelének belső oldalán nagy méretű, ragasztott címke, valamint a szerző portréjának hátoldalán ajándékozási bejegyzés látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek aranyozott feliratos címfedéllel, aranyozott feliratos, gazdagon díszített, néhol kopott könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, néhol foltos belívekkel, hiánytalan állapotban. Az I. kötet egyik oldalán filctollal készített aláhúzás és jelölés (84. p.) található.
A kötet szerzője, Nagy Ignác (Keszthely, 1810. október 7. – Pest, 1854. március 19.) író, újságíró, lapszerkesztő, a Kisfaludy Társaság és a Magyar Tudományos Akadémia tagja. Számos korabeli lapnak volt a munkatársa, többek között a Jelenkornak, ahol 1940-ben indított egy új rovatot, ami irodalmunkban elsőként közölt híreket a fővárosi újdonságokról. Szerkesztője volt a Külföldi Regénytár és az Új Külföldi Regénytár c. sorozatoknak, valamint 1831-től a királyi kamara tisztviselőjeként tevékenykedett. Ezt követően pénzügyi fogalmazóként dolgozott, majd a Pesti Hírlap munkatársa lett. Később érdemeiért lapengedélyt kapott és megalapította a Hölgyfutárt. Számos szépirodalmi művet is írt (vers, regény, színdarab). A "Magyar titkok" Nagy Ignác legismertebb, romantikus szépprózai műve. Először 1844–1845 között Pesten jelent meg folytatásokban és szokatlanul nagy visszhangot kapott a korabeli sajtóban.

Részlet a kötetből: Nagy Ignácz. 1810-1854 Magyar nemes volt ugyan, de német műveltségű, a mi nem csoda, mert gyermekkora a tizenkilenczedik század második tizedésre esik, mikor a magyar... Tovább

Részlet a kötetből: Nagy Ignácz. 1810-1854 Magyar nemes volt ugyan, de német műveltségű, a mi nem csoda, mert gyermekkora a tizenkilenczedik század második tizedésre esik, mikor a magyar nyelv idehaza is hamupipőke volt. Még a nemes urak is csak a nemzetiségi vidékeken társalogtak magyarul a családban, hogy a cselédek ne értsék. Magyar falvakban ugyanebből az okból idegen nyelven beszéltek. Nagy Ignácz is tudott magyarul, hiszen Keszthelyen született (1810-ben), hol atyja a Georgikont alapító különcz főurnak, Festetich György grófnak volt a tiszttartója; az iskoláit többé-kevésbé szintén magyar városokban: Gyöngyösön, Baján, Pécsett végezte. Majd Pestre ment a bölcsészetet hallgatni, miközben Klopstock, Schiller művein megmámorosodva, nagy titokban maga is német írónak készült. Tele volt már az asztal fiókja német versekkel, novellákkal és színdarabokkal, mikor a Kisfaludy Aurórája kezébe került. Csodálkozott. Hát ez mi? Hát magyar irodalom is van? S ezentúl mohó szomjjal kutatott fel mindent, a mit a magyar irodalom termelt. Bizony nem állt az Goethei és Schilleri magaslatokon, de érezte a roppant különbséget, hogy míg az egyik egy hatalmas művelt nemzetnek pusztán szellemi bokrétája, mely az egész világnak illatozik, addig a másik egyszerű faggyúgyertyácska, mely egy szegényes nemzet oltárán szűziesen, tiszta lánggal kezd gyulladozni. Vissza

Nagy Ignác. Írta Mikszáth Kálmán
Bevezetés1
Titkok titka11
A berettyói komp14
A bőrös zsidó24
A zsiványfészek32
Úti képecskék41
Járdai kényelem51
Szolgafogadás58
Szobanézés67
Szökött katona75
Rablóbarlang81
Két pisztoly90
A legszebb utca98
A halottvizsgáló106
Dalárda111
Hideg víz és savó118
Bottal és bot nélkül124
Az árvák sorsa132
Prókátor, fiskális és ügyvéd147
Temetés167
A titkos nyomozó175
Egy reménnyel kevesebb181
Halottrablás187
Jóslat193
A karperec206
Utcai szemle231
Városi csárda238
Nokok és kökök246
Tánciskola253
Mulatság ingyen262
Két halott270
Finom gazemberek277
Házaló fogorvos286
Nyúlvásár294
Tőr és feszület306
Szőnyeg és pokróc312
Éjféli vándorlás323
II. kötet
Vértanya1
Két bűnös7
Újabb bonyolódás13
Forró láz16
Szobalány kalandjai32
Új titok43
Állatsereglet53
Irodalmi vértanú63
Két szív és egy hajdú76
Embervadász84
Félbenszakasztás91
Bérkocsis és politika99
Rákosi gyűlés110
Hírharang121
A vad lány története131
Némberkalitka142
Titkok, melyek nem titkok149
Koldus-estély156
Irgalom és halál169
Vészjóslatú jelek176
Vérző szív180
Rablókaland188
Lélekgyilkolás196
Éjszakai madarászat205
Sobri215
Hárfa és cimbalom226
A kérelmezők236
Herbaté242
Üröm-öröm250
Tarka macska264
Pokol tornáca269
Bitóvirágok278
Kártya és istenítélet288
Kosztosvadász295
Csábító és bosszuló305
Föltámadt halott314
Két Terka és egy liba323
Művészet pongyolában332
Fátyol titka346
III. kötet
Élő halott1
Kaland a kalandban11
Kakasviadal20
Művelt emberkínzás27
Kontár és mester34
Városhajdú42
Daguerrotyp48
Arszlánbarlang58
Ármány és gyöngeség71
Éjféli temetés81
Föltámadás90
Párbaj és árulás102
Zsibárus és hadastyán116
Művelt állatkegyelés128
Pesti ripők134
Utazás gőzhajón139
Fürdői kaland149
Hazamentők158
Anya és gyermeke167
Rémes viszontlátás171
Nyereség és veszteség177
Lélekvásárlás188
Magyar lángész198
Lyányvásár211
A nép mulat219
Egy ház titkai229
Leánytársulat238
Bitófa és gyümölcsei246
Borzasztó segély255
Hölgyrablás260
Falu a fővárosban266
Meghiúsult merény276
Két halott288
A sors keze300
Zöld és fekete312
Hírkovács320
Bűnhődés330
Jótékony szellem339
Esti mulatságok349
Bűnösök díjazása354
Zárszó364
225

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
30.000 Ft Licitek száma: 17