Magyarország kézi atlasza. 75 térkép. Szöveget írta: Dr. Thirring Gusztáv. Tervezte: Gönczy Pál.
Az atlaszba kötött 75 jelmagyarázattal és méretarány jelzéssel ellátott színes térképlap (fólió) Posner Károly Lajos és Fia térképészeti műhelyének metszése és nyomása. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
Kiadói aranyozott félbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratos és dombornyomott mintával díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozott díszítésű, a felső részén sérült könyvgerinccel, feliratozatlan, dombornyomott mintával díszített hátlappal, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, színezett lapélekkel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban. A könyv címlapján, 6. és 17. oldalán ceruzás bejegyzések, három térképen (Magyarország közigazgatási, törvénykezései és közlekedési térképe, Háromszék vármegye térképe, Moson vármegye térképe) ceruzás jelölések és bejegyzések láthatók.
A „Magyarország kézi atlasza” című munkát címlapja szerint „tervezte Gönczy Pál, szövegét írta Dr. Thirring Gusztáv”. Bár a térképeken és magában az atlaszban a kiadás évére vonatkozóan nem szerepel adat, de feltételezhetjük, hogy ez az atlasz is jóval Gönczy halála után jelenhetett meg. Az atlasz ugyanis a Pallas Lexikon megyetérképeinek összegyűjtött kiadása, és így azt utolsó kötet megjelenése, tehát 1897 után adhatták ki.
Az atlasz első része egy Thirring Gusztáv (1861-1941) által írt 19 oldalas statisztikai jellegű magvas összefoglaló Magyarország, Budapest, majd egyenként a megyék földrajzáról. Ezt követi a 75 térképlap. Az első két térkép Magyarország domborzatát, illetve közigazgatását mutatja be: ezek Homollca József (1840-1907) munkái, méretarányuk kb. 1 : 3 750 000 (nincs feltüntetve). A harmadik térképen Budapest szerepel, méretarány és szerző feltüntetése nélkül. Ezután következnek a megyetérképek, ABC-sorrendben, teljesen változó, összesen 48-féle méretarányban: ezeket ugyanis a papírmérethez igazították, így a legkisebb megye (Esztergom) méretaránya 1 : 236 000, a legnagyobbé (Pest-Pilis-Solt-Kiskun) 1 : 750 000, a többié e két szélső érték között mozog. Részletesebb lapok csupán Fiume városról (1 : 23 000) és környékéről (1 : 75 000) láthatók. Minden lapon szerepel: „Tervezte Gönczy Pál”.