Hegyi Zoltán: Hangosfilm a Marson (dedikált példány)

(Lélekcsere egy marslakóval)/Regény

Hegyi Zoltán
(Debrecen) , , Kiadói varrott papírkötés , 96 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm

Debrecen, 1937, k. n. (Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat Rt., Debrecen), 96 p.

Első kiadás. Hangosfilm a Marson (Lélekcsere egy marslakóval). Regény. Írta: Hegyi Zoltán.
A címlapon a szerző, Hegyi Zoltán tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Emlékül I-nak, kézcsókkal: Hegyi Zoltán. Debrecen, 1938. jan. 7.".
Könyvhirdetéssel (hátlap belső oldalán) kiegészített kiadás. Nyomtatta a Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat Rt. Debrecenben.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány feliratos, alakos-ábrás, egész oldalas illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan, egy helyen javított könyvgerinccel, a hátlapon a nyomda feltüntetésével, hiánytalan, átlagos állapotban.
Ritka!
A szerző, Hegyi Zoltán vegyészmérnök, író, költő, zeneszerző és festőművész. Kémiából és fizikából tanári oklevelet szerzett, majd vegyészmérnöki tanulmányokat végzett. Később tolmács volt Németországban, majd Brazíliában. 1964-ben vegyészként kezdett el dolgozni Ausztráliában és a Royal Australian Chemical Institute tagja lett. Ezt követően a pápua új-guineai Lae műegye­temen tevékenykedett 1976-ig, nyugalomba vonulásáig. Versei, nótái és folytatásos regényei kezdetben a Debreceni Újság - Hajdúföld c. lapban jelentek meg, majd a háborút követően a németországi Hungaria, a brazíliai Délamerikai Magyar Hírlap és a Harangszó, utána pedig az ausztráliai Magyar Élet közölte írásait. Többek között kiadott két fantasztikus regényt (Láthatatlan város, Hangosfilm a Marson) és 4 technikai szakkönyvet is.

Téves diagnózis. A Rabay-poliklinika gyönyörű parkban épült. Az évszázados tölgyek sűrű lombjai között alig-alig bírt átlopózni egy-egy játékos napsugár. A gondozott pázsit friss-zöld panorámáját... Tovább

Téves diagnózis. A Rabay-poliklinika gyönyörű parkban épült. Az évszázados tölgyek sűrű lombjai között alig-alig bírt átlopózni egy-egy játékos napsugár. A gondozott pázsit friss-zöld panorámáját vörös és sárga canna Indicák, itt-ott pedig ezerszínű árvácska-ágyak tarkították. A kora nyári napsugaras levegő tele volt a georginák és vanilliák illatával. A parkban kék-fehér pizsamába öltözött betegek sétáltal: soványak, spápadtak, öregek, csenevész gyerekek; kik bottal, kik a látogatójuk karjába kapaszkodva. Itt-ott egy-egy ápoló vagy ételhordó alkalmazott igyekezett a főépület felé, megynek aranyos felírásán vakítóan csillogott a napsugár. A folyosó padjain is üldögélt egy-egy beteg. Mindenütt kellemes levegő volt. Seholsem lehetett érezni a klinikák és orvosi lapboratóriumok jellegzetes, áporodott éterszagát. - Csend volt mindenütt, csak néha hangzott fel egy-egy artikulátlan kiáltás némelyik betegszobából... Vissza
126

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
111.000 Ft Licitek száma: 27