Cornides, Daniel: Regum Hungariae

Qui seculo XI. regnavere, genealogiam illustrat, atque ab objectionibus reverendissimi domini Antonii Ganoczy

Daniel Cornides
(Posonii - Cassoviae) , , Korabeli egészbőr kötés , 352 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 23 cm x 18 cm

Posonii & Cassoviae [Pozsony és Kassa], 1778, Sumtibus Ioannis Michaelis Landerer, typographi et bibliopolae, 352 p. + [4] p. + [1] mell.

Első kiadás. Regum Hungariae qui seculo XI. regnavere, genealogiam illustrat, atque ab objectionibus reverendissimi domini Antonii Ganoczy, vindicat Daniel Cornides Philos. Mag./A magyarok királyairól, akik a XI. századtól uralkodtak, genealaógiai levezetéssel.
Iniciálékkal, könyvdíszekkel, egy metszettel, valamint egy kihajtható, latin nyelvű genealógiai táblázattal (Tabula Genealogica Josephi II. Augusti). A címfedél belső oldalán egy beragasztott, illusztrált, névvel ellátott ex libris címke látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott díszítésű, bordázott könyvgerinccel, színes előzéklapokkal, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Cornides Dániel (1732–1787) történész, a kolozsvári református kollégium és a magyar királyi egyetem tanára, a göttingeni akadémia levelező tagja. Ismertek a magyar történelemmel és a pogány magyarok ősvallásával kapcsolatos munkái – utóbbiról tartott, 1785-ös göttingeni előadásáért választották az ottani akadémia tagjává. Egyetemi tanárként oklevéltannal és heraldikával foglalkozott.

061

Kikiáltási ár:
30.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
55.000 Ft Licitek száma: 47