Schneider Vilmos, Dr.: A szellemekben való újabb hit
Tények, csalódások és elméletek
Dr. Schneider Vilmos
Budapesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája(Budapest)
Korabeli félvászon kötés
, 558 oldal
Munkálatok
23 cm x 16 cm
Budapest, 1889, Budapesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája (Buschmann F. Könyvnyomdája, Bp.), XXXII p. + 526 p.
Első magyar nyelvű kiadás. Munkálatok c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Ötvenkettedik évfolyam. A szellemekben való újabb hit. Tények, csalódások és elméletek. Írta: Dr. Schneider Vilmos. Második, javított és tetemesen bővített kiadás után fordította a Budapesti Növendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Néhány fekete-fehér könyvdísszel díszített, valamint ajánlással, a Magyar Egyházirodalmi Iskola tagjainak a listájával, jegyzői jelentéssel, bevezetéssel, zárószóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés látható. Nyomtatta Buschmann F. Könyvnyomdája Budapesten. Korabeli félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, új előzéklapokkal, a címlapon és a címlap hátoldalán tollal beírt számjelzéssel, néhány oldalon ceruzás aláhúzással és jelöléssel, mintázott lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban. A címfedélen és a könyvgerincen kézzel számozott címke maradványa található. A szerző, Wilhelm Schneider (Gerlingen, 1847. szeptember 4. - Paderborn, 1909. augusztus 31.) német lelkész, paderborni római katolikus püspök. A paderborni teológiai akadémián filozófiát és teológiát tanult. 1872-ben pappá szentelték. Kezdetben lelkipásztorként tevékenykedett, majd 1874-ben IX. Piusz pápa kinevezte tiszteletbeli káplánná. 1882-től hitoktatóként dolgozott Rüthenben, ezt követően 1887-ben a paderborni püspök kinevezte az erkölcsteológia professzorává, valamint a Theologenkonvikt (Collegium Leoninum) vezetőjévé. Később pápai házi prelátus és nagyprépost lett. 1900-ban pedig XIII. Leó pápa kinevezte Paderborn püspökévé. Schneider számos ezoterikus és etnikai témájú művet írt. "...E korszerű munka érdekes képet tár fel a spiritizmus világából; adja kifejlődését, felsorolja csodálatos és kétségbevonhatatlan tényeit; a kereszténység világánál kritizálja a különféle megfejtési kísérleteket s a spiritualismus elméletét vezeti diadalra..." - írta a műről a Religio c. lap (1889. november 20./2. félév/41. szám).
A Magyar Egyházirodalmi Iskola fővédője:
Főmagasságú és főtisztelendő Simor János, biboros főpap, Magyarország herczegprimása.
Védői:
a nagyméltóságú magyar főpapság tagjai.
Tiszteletbeli...
Védői:
Tiszteletbeli tagok:
Aschenbrier Antal, hittudor, a hittud. kar dékánja, egyetemi ny. r. tanár, Budapesten.
Balogh Ágoston, tiszt. kanonok és lelkész, Kocskóczon.
Beke Antal, apát-kanonok, a III-ad oszt. vaskoronarend lovagja, Gyula-Fehérvárott.
Belopotoczky Kálmán, hittudor, tanulmányi igazgató az Augustineumban, Bécsben.
Berger János, hittudor, a III-ad osztályú vaskoronarend lovagja, kiért. egy. rector, egyetemi ny. r. tanár, Budapesten.
Leütési ár:
32.500 Ft
Licitek száma: 129