Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 336 oldal
Verne Gyula összes munkái
20 cm x 14 cm
Budapest, 1897, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 336 p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű. Utazás a föld központja felé. Regény. Írta: Verne Gyula. Fordította: Beöthy Leo. Egyedül jogosított képes magyar kiadás. Szövegközti, fekete-fehér, feliratozott képekkel illusztrált kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája. Kiadói egészvászon barna sorozatkötésben lévő példány aranyozott, feliratos, színes, alakos-ábrás illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, színes, virágmintás, kiadói előzéklapokkal, néhány foltos lappal, színezett lapélekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.
1863 május 24-én, egy vasárnap, nagybátyám Lidenbrock tanár rohanva tért haza kis házába, mely a Königstrasse 19. szám alatt a régi Hamburg legrégibb utczáinak egyikében feküdt.
Mártha asszony...
Mártha asszony azt hitte, hogy most ugyancsak elkésett az ebéddel, mert a leves még alig kezdett zümmögni a konyha tűzhelyén.
- No! gondolám magamban, - a nagybátyám, a ki az emberek legtürelmetlenebbike, ha már éhes, majd csinál az most nagy patáliát.
- Lidenbrock úr már hazajő? kiáltá Mártha asszony csodálkozva, félig benyitván az ebédlő ajtaját.
- Igenis, Mártha asszony, de azért az ebédnek még nem kell készen lenni, hisz még nincs két óra. Szent Mihály templomának tornyán csak most ütötte el a felet.
- De hát akkor Lidenbrock úr mért jön már haza?
- Ezt valószínűleg majd megmondja nekünk ö maga.
- Jaj, már jön! én szaladok; világosítsa őt fel Axe úr a dolog állásáról.
És a jó Mártha asszony visszatért az ő konyhalaboratoriumába.
Leütési ár:
210.000 Ft
Licitek száma: 28