Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda(Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 576 oldal
Verne Gyula összes munkái
20 cm x 15 cm
Budapest, 1899, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája, Bp.), 576 p., ill.
Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű. Sándor Mátyás. Írta: Verne Gyula. Fordította: Huszár Imre. Második kiadás. Benett I. fekete-fehér, egész oldalas rajzaival illusztrált, tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája Budapesten. Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, illusztrált, utószínezett címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes könyvgerinccel, színes, mintás kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban. A 174. oldalon színes ceruzás jelölés látható. A kötet szerzője Jules Gabriel Verne [Verne Gyula] (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.
A postagalamb.
A postagalamb.
Trieszt, Isztria fővárosa, két városrészre oszlik, melyek nagyon kevéssé hasonlítanak egymáshoz: az egyik, az uj és gazdag Terézváros, diszesen épült az öbölben, a másik ócska, szegény és rendetlenül épült.
Trieszt kikötőjét a San Carlo molo védi. A kereskedő-hajók főleg ennek szomszédságában szoktak horgonyozni. Itt gyülekeznek össze, még pedig néha aggasztó számban azon sehonnai kóbor csapatok, melyeknek ruhái: a zubbonyok, mellények és nadrágok, bizvást ellehetnének zsebek nélkül, mert tulajdonosaiknak soha se volt és valószínűleg soha sem lesz semmijök, a mit bele tehessenek.
Azonban 1860 május 18-án e nomádok közt a figyelmes szemlélő talán észrevett volna két valamivel jobban öltözött egyént. Nem volt ugyan valószínű, hogy valaha nagy bőségében lehetnének a forintoknak vagy a kraj-czároknak, ha csak a szerencse nem fordul véletlenül feléjük. De más részt igaz az is, hogy készek voltak mindent megtenni, a mi ily kedvező fordulatot előidézhetne.
Leütési ár:
100.000 Ft
Licitek száma: 19