Kádár Gyula: Sasok harca (Tiltólistás kötet)

Kádár Gyula
Kelemen A.
Magyar Repülő Sajtóvállalat (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 128 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm

Budapest, [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.), 128 p. + [8] t.: ill.

Első kiadás. Sasok harca. Írta: Kádár Gyula.
A M. Kir. Honvédelmi Miniszter 145.554/ELN.30.-1942. rendeletével engedélyezte. 8 fekete-fehér, feliratos, eredeti, háborús képtáblával (fényképek) illusztrált, valamint szerzői előszóval kiegészített kötet. A képmelléklet felvételeit a szerző, Kelemen A. százados és a Honvéd Haditudósító Osztály készítették. A kötetet az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. nyomtatta.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, dupla keretes címfedéllel, kopott aranyozott feliratozású könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, feliratozatlan hátlappal, hiánytalan állapotban, eredeti, több színnel feliratozott, színes illusztrációval ellátott, sérült, kiadói borítófedélben.
"Kádár Gyula a kitűnő papköltő és repülő újságíró »Sasok harca« című könyvében finom tollal örökíti meg a keleti arcvonal honvéd repülői között eltöltött idejét. Megismerjük belőle hős repülőink örök harci szellemét, lovagias, bajtársi életét. Elénk tárul az arcvonal mögötti városok háborús képe, a keleti arcvonal helyzete 1942-ben. Repülőink közül különösen a távolfelderítők, vadászok és közelfelderítők bevetéseiről, hőstetteiről emlékezik meg az író, a magyar fiúk nagyszerű harcát örökíti meg..." - írta a műről a Reggeli Magyarország c. lap (1944. szeptember 24./51. évfolyam/217. szám).

A kötet hibás szerző- és címközléssel (Kádár Lajos: A sasok harca) szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított, „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.

Ebben a könyvben csak azokat a harctéri repülőélményeket írtam meg, amelyeknél szemtanú vagy fültanú voltam. Ezek a sorok tehát nem nyújtják a magyar repülők 1943-ban a keleti fronton folytatott... Tovább

Ebben a könyvben csak azokat a harctéri repülőélményeket írtam meg, amelyeknél szemtanú vagy fültanú voltam. Ezek a sorok tehát nem nyújtják a magyar repülők 1943-ban a keleti fronton folytatott harcainak összes adatait. A harctéri kalandok leírásánál sokszor a szereplő bajtársak eredeti kifejezéseihez ragaszkodtam, hogy a történet az élményszerűség, az átélés erejével hasson. Ezen a helyen hálás köszönetet mondok a parancsnokoknak és bajtársaknak, akik mind a haditudósítóknál, mind a könyv megírásánál segítségemre voltak. A szerző. Vissza
195

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
66.000 Ft Licitek száma: 51