Zemplényi Antónia: Képes pesti szakácskönyv (Hiányzó címlappal és két hiányos lappal.)

Kovács Irma
Dorn Anna
Gombos Erzsi
Zemplényi Szabó Antónia
Lampel Róbert (Budapest)
Könyvkötői egészvászon kötés , 596 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm

Pest, [1869], Lampel Róbert (Légrády Testvérek, Pest), XL p. + 599 p., ill.

Képes Pesti Szakácskönyv. Sz. Hilaire Jozsefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi és többek után összeállította: Zemplényi Antónia.
Második kiadás. Szövegközti, fekete-fehér rajzokkal illusztrált, valamint az első és a második kiadáshoz írt előszóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomatott a Légrády Testvéreknél Pesten.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány a címfedélre kasírozott, eredeti, színes, feliratos, alakos-ábrás illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, új előzéklapokkal, foltos belívekkel, néhány könyvrestaurátor által konzervált (589-599. p.), valamint néhány sérült, hiányos lappal, egy javított lappal (III-IV. p.), az utolsó oldalon ceruzás bejegyzéssel. A kötet címlapja hiányzik, valamint két lap esetében a hiány a szöveget is érinti (567-568. és 591-592. p.).
A kötetet összeállította, Szabó Antal (írói álneve: Zemplényi Szabó Antónia) újságíró, műfordító. A "Fővárosi Lapok" munkatársa, a "Debreczeni Lapok" és a "Debreczen" c. lapok szerkesztője, valamint a "Debreczeni Ellenőr" felelős szerkesztője volt. Egy rövid ideig a Pester Lloyd tudosítójaként is munkálkodott. 1879-től miniszteri titkárként dolgozott a belügyminisztériumban. 1884-től a "Magyar Közigazgatás" belső munkatársaként, azt követően "A Hon", a "Ellenőr" és a "Nemzet" munkatársaként tevékenykedett. Az ifjúság számára számos fordítása, tankönyve, tanulmánya jelent meg, de álnéven szerkesztett szakácskönyvet és írt romantikus regényeket is.
349

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
50.100 Ft Licitek száma: 83