Budai Ferentz: Magyar ország polgári históriájára való lexicon a' XVI. század végéig I-III.
Budai Ferentz
Budai É'saiás(Nagy-várad)
Későbbi félbőr kötés
, 2.169 oldal
Magyar ország polgári históriájára való lexicon
1
19 cm x 12 cm
Nagy-Várad, 1804-1805, Budai É'saiás - Máramarossi Gottlieb Antalnál, XII p. + 627 p.; 754 p.; [6] p. + 768 p.
Első kiadás. Magyar ország polgári históriájára való lexicon, a' XVI. század végéig I-III. Írta: Budai Ferentz. (egységes külön kötetekben)
I. darab. Nagy-Várad, 1804, XII p. + 627 p. II. darab. Nagy-Várad, 1805, 754 p. III. darab. Nagy-Várad, 1805, [6] p. + 768 p.
Későbbi félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, dombornyomású mintával díszített könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője Budai Ferenc (1760–1802) református lelkész, Budai Ézsaiás református püspök bátyja. Korának nagy műveltségű, a természettudományok, a jog, a filozófia, az irodalom és a történelem iránt egyaránt érdeklődő személyisége volt. Nevéhez fűződik egy Kant filozófiájára reflektáló mű (A Kant szerént való filosofiának rostálgatása levelekben), valamint a Magyarország polgári historiájára való lexikon c. átfogó történeti munka megírása, amely azonban csak a szerző halála után jelent meg.
Ha van eredeti munka Magyar nyelven, mellyet a' Tudós Magyar gyönyörűséggel, a' Tudnikívánó haszonnal és előmenetellel olvashat; mind kettő pedig, sokszori olvasás utánnis, egyátaljábann félre nem tehet: valóbann, ezen Magyarország Polgári Históriájára való Lexicont, minden nagyítás nélkül, ollyannak állíthatni. Nem tsak a' vérség és háládatosság mondatja ezt velem, úgymint a' ki Bóldogúlt kedves Testvéremnek, és hajdani Tanítómnak munkájáról szóllok: hanem mondatja kiváltképpen ezen Könyvnek betsi felől való meggyőződésem, mely még akkor származott bennem, mikor az készülőbenn vólt; megerősödött pedig, mikor elkészülvénn, és árvánn maradván, kezem alá került.
Leütési ár:
210.300 Ft
Licitek száma: 69