Cooper, Duff: Talleyrand (bőrkötéses, bibliofil példány)

Duff Cooper
Harsányi Zsolt
Talleyrand
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest)
Bőr , 396 oldal
Méret: 21 cm x 14 cm
2022-06-26 20:00

A címlapon tulajdonosi pecsét látható. Megkímélt állapotú példány. A felső lapélek aranyozottak.

Részlet a kötetből: Ancien Régime A tizennyolcadik századbeli francia nemesember számára ifjúsága nem jelentette okvetlenül életének azt a korszakát, amelyre később szeretettel vagy... Tovább

Részlet a kötetből: Ancien Régime A tizennyolcadik századbeli francia nemesember számára ifjúsága nem jelentette okvetlenül életének azt a korszakát, amelyre később szeretettel vagy sajnálattal gondolt vissza. Akkor még nem volt közkeletű az a tétel, hogy á szülők a gyermekek kedvéért élnek. Az a szerető gond és állandó figyelem, amellyel ma a gyereket el szokás halmozni, annakidején nevetségesnek tűnt volna fel az egészséges gondolkozású ember előtt. Mikor Rousseau, az első érzelmes ember, minden gyermekét elhagyta, hogy névtelen lelencek gyanánt nőjének fel, eljárását csak furcsának ítélték, de nem hitványnak. A leggazdagabb francia hercegség örököse leírja, hogyan bízták nevelését atyja egyik lakájára, aki véletlenül olvasni is tudott, -hogyan öltöztették a legcsinosabb ruhákba, mikor kivitték, viszont hogyan járatták otthon rongyosan és éhesen. Korának és osztályának minden gyermeke ezt a sorsot kapta osztályrészül. A mai rendszer jobb világításba helyezi a szülőket, de ez a világítás még nem elég annak igazolására, hogy ez a rendszer felsőbbrendű egyéniségeket alakít ki a gyerekekből. Vissza

Ancien Régime5
A forradalom24
Számkivetés55
A direktórium78
A konzulátus118
A császárság145
Árulás173
A vég kezdete193
A restauráció221
A bécsi kongresszus244
A második restauráció269
Nyugalomban292
A londoni nagykövetség326
Az utolsó szerződés360
074

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
54.000 Ft Licitek száma: 153