Turi-Jobbágy József: Kilátás a Gellért-hegyről a Rác fürdővel és a régi Erzsébet híddal - akvarell, papír 27,4 cm x 41,7 cm

Turi-Jobbágy József
Méret: 33 cm x 47 cm

Jelzés balra lent: Turi-Jobbágy, akvarell, papír, mérete: 27,4 cm x 41,7 cm. A kép mérete keretben: 33,2 cm x 47,4 cm.

Turi-Jobbágy József erdélyi festőművész korának jelentős alakja volt. Münchenben szobrászati tanulmányokat is folytatott. Festészetére hatással volt az impresszionizmus, mégis művészete lényegében a realista festészet világában maradt. Korai képein megörökítette az I. világháborút, József nádort, Horthy Miklóst, valamint Dr. Lengyel Árpádot, a Carpáthia hajóorvosát. Később előszeretettel festette le Tabán házait és utcáit. Vissza
469

Kikiáltási ár:
22.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
151.000 Ft Licitek száma: 155