Budapest, 1977, k. n. (Alföldi Nyomda, Debrecen), [12] p. + [1] t.: ill.
Szerző által dedikált példány. Egyetlen kiadás. Az ének árnya. Írta: Weöres Sándor.
A címlapon a szerző, Weöres Sándor tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Pécsi Ildikónak szeretettel Weöres Sándor. Bpest, 1979. nov. 28."
A dedikáció címzettje Pécsi Ildikó (Polgár, 1940. május 21. – Gödöllő, 2020. december 5.) Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színművésznő, rendező, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja.
Ezt a kis könyvet Weöres Sándor születésének hatvanötödik évfordulójára, baráti szeretettel állította össze Szántó Tibor. Megjelent az Alföldi Nyomda áldozatos segítségével, kétszáz példányban, a költő barátai és tisztelői részére, diósgyőri bordázott vízjeles papíron. A szöveget Monotype-Bembo betűvel szedték. Könyvárusi forgalomba nem kerül.
Címlapképen a szerző fekete-fehér portréjával.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Weöres Sándor (Szombathely, 1913. június 22. – Budapest, 1989. január 22.) Kossuth- és Baumgarten-díjas, irodalmi Nobel-díjra jelölt magyar költő, író, műfordító, irodalomtudós, a XX. századi magyar irodalom sokoldalú, spirituálisan érzékeny költője. Kifinomult, több rétegű költészete formabontó és példaértékű lett a magyar lírában.