Békeffi László konferanszainak gyűjteménye I. (aláírt, számozott példány)

Könyvkötői egészvászon kötés
2022-10-23 20:00

[Budapest], 1939, A szerző kiadása (Elbert és Társa, Bp.) 79 p.

Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás. Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. Írta: Békeffi László.
A címlapon a szerző, Békeffi László tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Ebből a könyvből 200 számozott amatőr példány készült, a szerző sajátkezű aláírásával. 170. példány.
Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta Elbert és Társa Budapesten.
Könyvkötői egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes mintával díszített címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője Békeffi László (Szeged, 1891. január 4. – Zürich, 1962. január 21.) színész, komikus, kabarészerző, konferanszié. Pályáját újságíróként kezdte, de színitanulmányokat is végzett, és végül a kabaré világában találta meg igazi hivatását. 1923-ban, Boross Gézával közösen indította az Imperiál Kabarét, amely 1924-től Vidám Színpad néven működött tovább. 1927-től 1929-ig Bécsben a Boulevard Theaterben, a Simplicissimusban, majd a Ronacher Theaterben játszott. 1929-től 1933-ig az Andrássy úti Színháznak, 1934–től 1936-ig a Terézkörúti Színpadnak volt a művésze. 1936-ban alapító tagja volt a Pódium Írók Kabaréjának, amely a Nagy Endre-féle kabaré hagyományainak örököseként a kor bátor, kritikus hangú fórumaként is szolgált. Békeffit 1941-ben letiltották a színpadról, majd a dachaui koncentrációs táborba került. A világháború után nyugati emigrációban élt.
018

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
20.000 Ft Licitek száma: 86