Alighieri, Dante: Isteni színjáték (számozott, bőrkötéses, bibliofil példány) (110 színes miniatúra reprodukcióval illusztrálva)
Dante Alighieri
Katona Tamás
Babits Mihály
Magyar Helikon(Budapest)
Bőr
, 636 oldal
Helikon klasszikusok
18 cm x 13 cm
2022-11-20 20:00
Gerincnél kis kopással, olvasatlan állapotban.
Ez a 45. számú példány. A felső lapélek aranyozottak. A kötetben közölt 110 színes miniatúra a budapesti Dante Kódexből való.
Első ének
A sötét erdőben
Az emberélet útjának felén
egy nagy sötétlő erdőbe jutottam,
mivel az igaz útat nem lelém.
Ó, szörnyű elbeszélni mi van ottan,
s milyen e sűrű,...
Első ének
A sötét erdőben
Az emberélet útjának felén
mivel az igaz útat nem lelém.
s milyen e sűrű, kúsza, vad vadon:
már rágondolva reszketek legottan.
A halál sem sokkal rosszabb, tudom.
De hogy megértsd a Jót, mit ott találtam,
hallanod kell, mit láttam az uton.
Akkortájt olyan álmodozva jártam:
nem is tudom, hogyan kerültem arra,
csak a jó útról valahogy leszálltam.
Leütési ár:
333.200 Ft
Licitek száma: 88