Nagy László: Ég és föld (kétszeresen, Balla Demeternek dedikált példány) (A kötetben Kondor Béla eredeti rézkarca található.)

Kiadói ragasztott papírkötés
2022-10-23 20:00

Budapest, 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kner Nyomda, Gyoma), 29 p. + [1] p., ill.

Szerző által, kétszeresen dedikált példány. Első kiadás. A Mikrokozmosz Füzetek c. sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű. Sorozatszerkesztő: Domokos Mátyás.
Ég és Föld. Oratórium. Írta: Nagy László.
A címlapon a szerző, Nagy László egyedi tollrajzzal illusztrált, képrejtvényeket idéző, különleges dedikációja, a [30]. oldalon ugyanő tollal beírt dedikációja látható: "De De-meternek nem! NL."
A dedikáció címzettje Balla Demeter (Szentes, 1931. május 4. – Budapest, 2017. november 5.) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar fotográfus, érdemes művész.
Címlapképen Kondor Béla eredeti rézkarcával illusztrált kiadás. A sorozatterv Haiman György munkája. Képszerkesztő: Zsoldos Vera. Nyomtatta a Kner Nyomda Gyomán.
Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány feliratos, aranyozott emblémával illusztrált címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, tiszta, duplán hajtott belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Nagy László (Felsőiszkáz, 1925. július 17. – Budapest, 1978. január 30.) Kossuth- és József Attila díjas költő, műfordító, grafikus, Ágh István költő bátyja. A budapesti Iparművészeti Főiskola grafikus és rajzszakán diplomázott. Első verseit egy diákújságban, majd később a "Valóság" c. folyóiratban publikálta, de bekerült Sőtér István híres "Négy Nemzedék" c. antológiájába is. Később a budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem orosz szakára iratkozott be, hogy az általa tisztelt és kedvelt Szergej Jeszenyint fordíthasson. 1953-1957 között a "Kisdobos" c. gyermekújság szerkesztője, majd főszerkesztője volt. 1957 elején megszűnt irodalmi állása és egy ideig csak műfordításból élt. 1959-től haláláig az "Élet és Irodalom" képszerkesztője, majd főmunkatársa volt.
151

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
68.100 Ft Licitek száma: 46