"19 kötet a Móricz Zsigmond művei sorozatból" (aláírt, nem teljes sorozat)

Móricz Zsigmond
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 4.881 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 21 cm x 14 cm
2023-02-26 20:00

Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.- Nyugat Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság-Légrády Testvérek kiadása és nyomása, 4881 p. + [27] p., ill.(összesített)

Szerző által aláírt példány. "19 kötet a Móricz Zsigmond művei sorozatból" (egységes külön kötetekben, nem teljes sorozat).
A Sárarany c. kötet címlapján a szerző, Móricz Zsigmond tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.

1. A fáklya. Móricz Zsigmond regény. Nyolcadik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 317 p. + [3] p.
2. A tűznek nem szabad kialudni. Hatodik kiadás. Budapest, 1927, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 207 p. + [1] p.
3. Arany szoknyák. Történelmi melódiák. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 276 p. + [3] p.
4. Az ágytakaró. Kis regények. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 284 p. + [3] p.
5. Az Isten háta mögött. Regény. Tizenkettedik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 155 p.
6. Baleset. Elbeszélések. Budapest, 1927, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 252 p.
7. Életem regénye. Budapest, 1939, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 372 p.
8. Esőleső társaság. Kisregények, elbeszélések. Budapest, 1931, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 242 p. + [3] p.
9. Harmatos Rózsa. Kilencedik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 180 p.
10. Hét krajczár. Elbeszélések. Kilencedik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 175 p. + [1] p.
11. Jószerencsét. Regény. Második kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 189 p. + [2] p.
12. Kivilágos kivirradtig. Regény. Második kiadás. Budapest, 1926, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 215 p. + [1] p.
13. Légy jó mindhalálig. Regény. Hatodik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 281 p.
14. Magyarok. Elbeszélések. Hatodik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 254 p. + [1] p.
15. Míg új a szerelem. Budapest, 1938, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 332 p.
16. Sárarany. Regény. Tizenegyedik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 199 p. + [1] p.
17. Szerelem. Móricz Zsigmond egyfelvonásosai I-III. (három kötet egy könyvben).
  • I. kötet: Dufla-pofon. - Kvitt. - A zördög. Második kiadás. Bp., 1913, Nyugat Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság (Nyugat Nyomdája, Bp.), 79 p. + [1] p.
  • II. kötet: Aranyos öregek. - Tökmag. - A kapuban. - Politika. Második kiadás. Bp., 1913, Nyugat Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság (Nyugat Nyomdája, Bp.), 78 p. + [2] p.
  • III. kötet. Falu. Mint a mezőnek virágai. - Magyarosan. - Kend a pap? Második kiadás. Három fekete-fehér ábrával illusztrált kiadás. Budapest, é. n., Légrády Testvérek kiadása és nyomása, 117 p. + [2] p., ill.
18. Tavaszi szél. Elbeszélések. Hatodik kiadás. Budapest, 1927, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 221 p. + [3] p.
19. Tündérkert. Szépasszonyok hosszú farsangja. Történelmi regény a XVII. század elejéről. Báthory Gábor erdélyi fejedelemsége, Bethlen Gábor ifjúkora. Hatodik kiadás. Budapest, é. n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), 456 p.

Részletes tartalomjegyzékkel és néhol könyvhirdetésekkel kiegészített kötetek. Az "Arany szoknyák" c. kötet előzéklapján és címlapján, illetve "Az Isten háta mögött" c. kötet címlapján tollal beírt, a "Tavaszi szél" c. kötet címlapján pedig ceruzával beírt tulajdonosi bejegyzés látható.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő kötetek aranyozott feliratos, aranyozott, középdísszel ellátott, néhány kötet esetében kopott címfedéllel, aranyozott feliratos, gazdagon aranyozott könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Móricz Zsigmond (Tiszacsécse, 1879. július 2. – Budapest, 1942. szeptember 5.) író, újságíró, szerkesztő. A 20. századi realista prózairodalom legismertebb alakja. A "Debreceni Hírlap" segédszerkesztője, a kisújszállási gimnázium óraadó tanára, A kultuszminisztérium tisztviselője, a Központi Statisztikai Hivatal munkatársa. Mikszáth Kálmán hívására "Az Újság" gyermekrovatának szerkesztője lett. A Kisfaludy Társaság megbízásából népdalgyűjtésbe kezdett, s 1903–1905 folyamán Szatmár falvait járva rengeteg dalt, köszöntőt, találós mesét, játékot gyűjtött. 1908-ban a "Nyugat"-ban megjelent "Hét krajcár" c. novellája azonnali hírnevet hozott a szerzőnek. Osvát Ernő halála után Babits Mihállyal közösen szerkesztette a "Nyugatot", szerkesztői elveiket azonban nemigen tudták összehangolni. Móriczé volt a prózarovat. A folyóiratot igyekezett a „nemzeti koncentráció” orgánumává tenni, megszervezte a Nyugat Barátok Körét, könyvsorozatot tervezett, járta az országot, erdélyi, felvidéki, vajdasági, amerikai magyar szerzők írásait közölte, felkarolta az autodidakta paraszttehetségeket. 1939-től a népi írók atyjaként, a Kelet Népe szerkesztője lett.

A háboru második időszakában irtam ezt a regényt. Akkor, mikor már minden lélek fülledt s fulladt volt s eltikkadva várta végét a rettenetes világégésnek. Az én életem ez időkben fáradt,... Tovább

A háboru második időszakában irtam ezt a regényt. Akkor, mikor már minden lélek fülledt s fulladt volt s eltikkadva várta végét a rettenetes világégésnek. Az én életem ez időkben fáradt, megrendült, viharban vergődő volt... Ebben a regényben kiirtam mindent, ami épen felsürüsödött az élet súlya alatt, az embersors háborus bilincsei között. A könyv 1917 karácsonyára jelent meg egymásután két kiadásban is. Nagyon rövid idő alatt elfogyott s mégis többet nem hoztam ki, mert a gyorsan változó időkben ugy éreztem, elvesztette sorsszerüségét. Vissza

A fáklya
A tűznek nem szabad kialudni
Arany szoknyák
Az ágytakaró
Az isten háta mögött
Baleset
Életem regénye
Esőleső társaság
Harmatos rózsa
Hét krajczár
Jó szerencsét
Kivilágos kivirradatig
Légy jó mindhalálig
Magyarok
Míg új a szerelem
Sárarany
Szerelem
Tavaszi szél
Tüdérkert Vissza
143

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
70.000 Ft Licitek száma: 35