Csathó Kálmán munkái I-XII. (aláírt, félbőr díszkiadású sorozat)
Csathó Kálmán
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.(Budapest)
Kiadói félbőr sorozatkötés
, 3.685 oldal
Csathó Kálmán munkái - gyűjteményes kiadás
1-12
19 cm x 13 cm
2023-02-26 20:00
Budapest, 1928, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Budapesti Hírlap Nyomdája), 3685 p. + [16] p. + [1] t.: ill.
Szerző által aláírt példány. Csathó Kálmán Munkái I-XII. (különálló félbőr sorozatkötésben lévő kötetek) (teljes sorozat). Írta: Csathó Kálmán.
Az első kötet címlapkép oldalán a szerző fekete-fehér portréja (Glatz/1928) alatt a szerző, Csathó Kálmán tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
Gyűjteményes második kiadás.
I. kötet: Leányok, anyák, nagyanyák I. Leányok. Regénysorozat. Bp. 1928. 371 p. + [1] t.: ill. II. kötet: Leányok, anyák, nagyanyák II. Asszony a bakon. Regénysorozat. Bp. 1928. 319 p. III. kötet: Leányok, anyák, nagyanyák III. Mindhalálig. Regénysorozat. A címfedél belső oldalán filctollal feliratozott ragasztott címke látható. Bp. 1928. 326 p. IV. kötet: Földiekkel játszó égi tünemény. Regény. Bp. 1928. 284 p. V. kötet: A varjú a toronyórán. Regény. A kötet címfedele és hátlapja kopott. Bp. 1928. 310 p. VI. kötet: Most kél a nap. Regény. Bp. 1928. 284 p. VII. kötet: Mikor az öregek fiatalok voltak. Regény. / Blanche avagy a szegény rokon. Családi történet. Az előlapon tulajdonosi bejegyzés látható. Bp. 1928. 228 p., 107 p. VIII. kötet: Pókháló. Regény. / Ibolyka. Egy pesti kisleány kalandjai. Bp. 1928. 220 p., 110 p. + [2] p. IX. kötet: Te csak pipálj, Ladányi. Egy úri penzió története. / Kék táska. Regény. Bp. 1928. 121 p. + [3] p., 164 p. X. kötet: Juliska néni. Elbeszélések. / Miért nem ment hozzá nagymama nagypapához. Elbeszélések. Bp. 1928. 168 + [4] p., 185 p. + [2] p. XI. kötet: Az új rokon. Vígjáték. / A házasságok az égben köttetnek. Vígjáték. Bp. 1928. 119 p. + [1] p., 118 p. XII. kötet: Te csak pipálj, Ladányi. Egy úri penzió története három felvonásban. / Lilla. Színjáték. Bp. 1928. 129 p. + [3] p., 122 p. + [1] p.
A köteteket a Budapesti Hírlap Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói félbőr sorozatkötésben lévő kötetek feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, díszes könyvgerinccel, színezett felső lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A szerző, Csíkdelnei Csathó Kálmán Jenő (Budapest, 1881. október 13. – Budapest, 1964. február 14.) magyar író, jogász, vadász, vadászati író, színházi rendező, MTA tag. Jogi egyetemet végzett Budapesten, majd Berlinben színházi tanulmányokat folytat. Visszatérve Magyarországra tisztviselőként dolgozott a magyar kultuszminisztériumban. Később a Nemzeti Színház ünnepelt rendezője, majd főrendezője. A Kisfaludy Társaság másodelnöke. 1940-ben a Magyar Színház és az Andrássy úti Színház igazgatója. Szenvedélyes vadász és természetjáró, élményeit könyvalakban is közreadta. A Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja volt 1933–1949 között, tagságát 1989-ben posztumusz állították vissza.
Részlet a Leányok, anyák, nagyanyák első kötetéből
I. fejezet
melyben egy kis leányból komoly kis ember válik.
I. fejezet
Szokatlan, hangos beszélgetés költötte fel álmából. Egy percig lehunyt szemmel hallgatta a zsivajt, félálomban még, de dobogó szívvel és szorongva, mintha ismeretlen veszedelem közeledését sejtené. A hangok a szomszédos ebédlőből hallatszottak s lassanként megismerte köztük a Józsi bácsi mély dörmögését és a Zsuzsi néni szapora sivítását.
Aztán felpillantott és meglepetve látta, hogy kinn már süt a nap. Szemközt, a mohos zsindelytető gerincén nagy, tarka galamb tollászkodott, élesen belerajzolódva az égbolt kékségébe. A kisleány felült és az édesanyja ágyára nézett, amely azonban üres volt.
A gyerek szívét összeszorította a félelem és anélkül, hogy számot birt volna magának adni róla, miért: kis életének az az első, nagy rémülete jutott eszébe, mikor édesanyját sikongó zokogással látta lerogyni a fájdalomtól, két kezét furcsa, ijesztő mozdulattal kulcsolva össze a feje fölött.
Leütési ár:
100.000 Ft
Licitek száma: 28