Pécsi Márton: Magyarország Nemzeti Atlasza (Melléklet: Bak Antal mk. ezredes által aláírt levéllel.)
National Atlas of Hungary
Pécsi Márton
Bassa László
Beluszky Pál
Berényi István
Kartográfiai Vállalat(Budapest)
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 395 oldal
MagyarAngol
44 cm x 30 cm
963-351-508-4
Budapest, 1989, Kartográfiai Vállalat (Magyar Néphadsereg Tóth Ágoston Térképészeti Intézet) [16] p. + 395 p., ill. + 1 térk. + 2 mell.
Bak Antal mk. ezredes, Magyar Nemzeti térképész szolgálatfőnök által aláírt melléklettel ellátott példány. Magyarország Nemzeti Atlasza. / National Atlas of Hungary.
Az aláírt egyedi melléklet:
A Magyar Néphadsereg Térképész Szolgálat Főnökségének levele.
A levél alján Bak Antal mk. ezredes, Magyar Nemzeti térképész szolgálatfőnök tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
A levél tárgya: Tájékoztatják a címzettet, hogy elkészült a "Magyarország Nemzeti Atlasza" c. mű, mely műfajában egyedi alkotás, valamint nemcsak a téma iránt érdeklődők, hanem a szakemberek számára is értékes és használható információkat tartalmaz. Ennek reményében ajánlják a címzett figyelmébe a jelen tiszteletpéldányt.
A Magyar Néphadsereg Térképész Szolgálat Főnökségének fejlécével és keltezéssel (1990. február 8-án) ellátott, egy oldal terjedelmű, nyomtatott, jó állapotú levél.
Magyar és angol nyelvű kiadás. Tiszteletpéldány. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Kutató Intézete irányításával. Kiadja a Magyar Tudományos Akadémia és a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium megbízásából a Kartográfiai Vállalat. Sokszorosította a Honvédelmi Minisztérium megbízásából a Magyar Néphadsereg Tóth Ágoston Térképészeti Intézet. A kötészeti munkákat a Fővárosi Nyomdaipari Vállalat 21. sz. üzemegysége végezte. Számos szövegközti, színes és egy kivehető térképpel ("A Magyar Népköztársaság államigazgatási térképe", Mérték: [1:500 000], Méret: 37 cm x 22,5 cm, Nyitott állapotban: 112,5 cm x 74 cm, Adatok lezárva: 1989. április 1.) illusztrált, valamint ajánlással, egy kivehető hibajegyzékkel és tartalomjegyzékkel kiegészített kötet.
Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány, aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban. Különálló mellékletek: egy térkép, egy hibajegyzék és egy aláírt levél. "...Magyarország Nemzeti Atlasza térképek, kartogramok, táblázatok segítségével összefoglalja az ország földjéről több mint egy évszázad óta folyó tudományos kutatások, térképfelmérések, tematikus térképezések eredményeit, melyeket külön-külön is magyarázó szöveg egészít ki. Ezek együtt nyújtanak egységes, közelítően teljes tájékoztatást..." - (Geodézia és kartográfia 1990./42. évfolyam/2. szám).
Magyarország Nemzeti Atlasza első kiadására több mint két évtizeddel ezelőtt került sor. Az elmúlt 20 évben pedig hazánkban nagy változások következtek be, elsősorban gazdasági-társadalmi tekintetben, változott természeti környezetünk és ezekről mélyebbre ható ismereteket tártunk fel. A változásoknak és a kialakult új állapotnak a bemutatása nagyon időszerűvé vált. A sokrétű tér- és időbeli adatok, jelenségek, folyamatok kapcsolatait, mennyiségi és minőségi összefüggéseit térképen, térképsorozatokon lehet a legszemléletesebben ábrázolni, bemutatni.
A nemzeti atlaszok műfajuk szerint alapvető információt adnak az adott ország teljes természeti környezetéről, társadalmáról, igyekeznek feltárni ezek változásainak okát és következményeit. Ezért a világ számos országa időnként megjelenteti saját nemzeti atlaszát, dokumentálva, hogy tevékenységükkel, nemzetközi kapcsolataik révén miként hasznosítják földrajzi, társadalmi környezetünk adottságait, erőforrásait a nemzet megélhetése, az életkörülmények formálása, a gazdaság fejlesztése érdekében.
Leütési ár:
31.000 Ft
Licitek száma: 5