Moser csiszolt, kobaltkék, jelzett, üveg váza

Méret: 28 cm x 14 cm
2022-12-04 20:00

Hibátlan állapotú, art deco stílusú, mélykék, metszett, talapzatos üveg váza. Drágakövekkel vágott kobaltkristály üvegből készült hatoldalas - hatszögletű kivitelben, amelyet Moser karlsbadi üveggyárban készítettek 1920 körül. Vastag falú, mélyen színezett, kiváló állapotú. "Moser Czech Republic" matrica, a talp közelében. Az üveg alján Moser jelzéssel. Ludwig Moser 1857-ben alapította meg saját üveggyárát, aki nemcsak az egész gyártást felügyelte, hanem rengeteg terméket maga is tervezett. A gyár termékei Európa-szerte ismertek voltak.

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint... Tovább

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint például vázák, hamutartók, gyertyatartók), üvegajándékok és különféle művészeti metszetek gyártásáról. A Moser a 20. századi dekoratív üvegek egyike, és a palotáktól a helyi éttermekig mindenhol használták. 1857-es kezdetétől, mint polírozás és üvegmetszetműhelyben ólommentes üveggyártóvá fejlődött, amely a 20. századon át egészen napjainkig tartott. A legfényűzőbb cseh márkának, valamint a világ egyik leghíresebb luxuskristálymárkájának tartják. A Moser által készített minden üvegdarab kézzel készült. Vissza
058

Kikiáltási ár:
140.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
155.000 Ft Licitek száma: 4