Kolozsvár, é. n., Erdélyi Szépmíves Céh (Révai Nyomda, Bp.), 270 p. + [4] p.
Szerző által dedikált példány. Az Erdélyi Szépmíves Céh Jubileumi Díszkiadása c. sorozatban, számjelzés nélkül megjelent mű.
A láthatatlan írás. Írta: Áprily Lajos.
A címlapon a szerző, Áprily Lajos tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Sz. L. úrnak szeretettel Áprily Lajos Budapest, 1940. dec. 6."
Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Révai Nyomda, Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány az Erdélyi Szépmíves Céh színes emblémájával illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, a hátlapon kiadói logóval, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Áprily Lajos [született: Jékely Lajos] (Brassó, 1887. november 14. – Budapest, 1967. augusztus 6.) költő, műfordító, Jékely Zoltán költő édesapja. Tanárként kezdte pályáját, első verseit az 1900-as évek elején publikálta. Kolozsvárott telepedett le, majd 1924-ben a kolozsvári Ellenzék c. lap irodalmi mellékletének szerkesztője lett. 1928-ban az akkor induló Erdélyi Helikon szerkesztője. Az Erdélyi Irodalmi Társaság, a Kisfaludy Társaság és a Kemény Zsigmond Társaság is tagjává választotta. 1929-ben Budapestre költözött, tanított, versekkel majd csak a világháború után, az '50-es években jelentkezett újra. Természetszerető, analógiákban gazdag, kifinomult költészetében a táj és az ember érzelemgazdag kapcsolódása prominens helyet kapott.
Egy pohár bor
Forma van a versem
egyszerű sorában:
ötvös volt az ősöm
Brassó városában.
Kalapácsolt, vésett
kohó-szikra mellett,
ezüst ampolnákat,
úrvacsora-kelyhet.
Egy pohár bor
Forma van a versem
egyszerű sorában:
ötvös volt az ősöm
Brassó városában.
Kalapácsolt, vésett
kohó-szikra mellett,
ezüst ampolnákat,
úrvacsora-kelyhet.