Quintus Horatius Flaccus összes versei (bőrkötéses, bibliofil példány)

Opera omnia Horati

Quintus Flaccus Horatius
Borzsák István
Devecseri Gábor
Corvina Könyvkiadó (Budapest) ,
Bőr , 784 oldal
Sorozatcím: Kétnyelvű klasszikusok
Nyelv: Magyar  Latin
Méret: 19 cm x 13 cm
2023-01-22 20:00

Gyűjtői példány, olvasatlan állapotban. Eredeti, műanyag, átlátszó, sérült védőborítóban.

Bevezető Horatius egyik tréfásan komoly írásában, a II. könyv első szatírájában megvallja, hogy - mint mindenkinek - neki is megvan a mosolyogni való, de talán megbocsátható szenvedélye: ő ír... Tovább

Bevezető Horatius egyik tréfásan komoly írásában, a II. könyv első szatírájában megvallja, hogy - mint mindenkinek - neki is megvan a mosolyogni való, de talán megbocsátható szenvedélye: ő ír mégpedig szatíraíró elődje, Lucilius módjára, aki minden gondolatát, minden ügyét-baját könyveire bízta, úgyhogy "mint fogadalmi képeken úgy rául föl versei közt az öregnek élete". (Sat. II. 1, 32-34: quo fit, ut omnis votiva pateat veluti descripta tabella vita senis.) De míg az itt elismeréssel említett luciliusi példaképet az utókor csak töredékesen, sejtésekre hagyatkozva ismeri, Horatius életét - gondolkodását, egyéniségét - talán minden más ókori íróénál közelebbről, közvetlenebbül tanulmányozhatjuk teljes egészében ránk maradt életművéből. Vissza

Bevezető (Borzsák István)7
Az énekek első könyve55
Az énekek második könyve131
Az énekek harmadik könyve179
Az énekek negyedik könyve261
Századévi ének309
Az eposzok könyve317
A szatírák első könyve361
A szatírák második könyve423
Az episztolák első könyve485
Az episztolák második könyve547
Utószó (Devecseri Gábor)601
Változatok625
Jegyzetek679
Betűrendes személy- és helynévmutató759
Fordítók mutatója783
170

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
39.300 Ft Licitek száma: 72