Venetiis [Velence], 1537, Apud D. Iacob A' Burgofrancho, [40] p. + 277 p. + [1] p., ill.
Homeri poetarum omnium principis Ilias, Andrea Diuo Iustinopolitano interprete, ad verbum translata. Herodoti Halicarnassei nassei libellus, Homeri vitam fidelissime continens, Conrado Heresbachio interprete. / Minden költők fejedelmének Homérosznak Iliásza, a iustinopolitai Andrea Diuo fordító szó szerinti fordításában. [Kiegészítve] halicarnassusi Hérodotosz írásával, mely hűen tartalmazza Homérosz életrajzát, Conrado Heresbachio fordításában.
Latin nyelvű kiadás. Díszcímlappal és néhány fekete-fehér iniciáléval illusztrált, valamint Homérosz életrajzával és indexel kiegészített kötet. A címfedél felőli előzéklapon tollal beírt tulajdonosi Ex-libris bejegyzés látható.
Korabeli pergamen kötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel, tollal feliratozott, hiányos könyvgerinccel, hiányos előzéklapokkal, néhány sérült nedvességtől foltos lappal, pár oldalon ceruzás kiegészítéssel és jelöléssel, tollal feliratozott, sérült hátlappal.
Homérosz híres görög költő. Neki tulajdonítottak két nevezetes költeményt, az Iliászt és az Odüsszeiát, mely művek az i. e. 8. században keletkezhettek. Életéről nem maradtak fenn biztos források, de az ókori görög közvélekedés szerint a görög mitológiát Homérosz és Hésziodosz teremtette meg a nép emlékezetében élő mondák alapján. Az Iliászt a világirodalom legjelentősebb alkotásai között tartják számon. A 24 fejezetre tagolódó mű a trójai háború egy epizódját meséli el, méghozzá Akhilleusz haragját és annak tragikus következményeit.