Archimede Seguso Murano Satinato kék üveg váza 20. század

Alkotó, tervező
Archimede Seguso
Méret: 30 cm x 13 cm
2023-02-05 20:00

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott, kétszínű, Satinato technikával készített nagyméretű, muranoi üveg váza, amely rátekintve kiöntő formát tükröz. Valójában üvegvázaként funkcionált. Nyakán mattított csavart üvegrátéttel, amelynek folytatása a fogó rész. A szintén külön rátett mattított talprész harmonikusan kapcsolódik az üvegvázához. A szatén üveg olyan üveg, amelyet kémiailag (savval) kezelnek, hogy a felület ködös megjelenést kapjon. A sav hatása az üveg legfelső rétegeiben mutatkozik meg, így szaténszerű érzetet és megjelenést kelt, megtörve az üvegfelületre érkező fény hatását. Archimede Seguso (1909-1999) velencei üvegtervező és üvegkészítő mester. Kulcsszereplője volt a hagyományos üvegfúvási technikák alkalmazásának és újjáélesztésének Muranóban.

Miután 1942-ben elhagyta a Seguso Vetri d'Arte-t, Archimede Seguso 1946-ban megalapította saját üveggyárát Vetraria Archimede Seguso néven, művészeti igazgatóként és főtervezőként. 1959-ben... Tovább

Miután 1942-ben elhagyta a Seguso Vetri d'Arte-t, Archimede Seguso 1946-ban megalapította saját üveggyárát Vetraria Archimede Seguso néven, művészeti igazgatóként és főtervezőként. 1959-ben csatlakozott hozzá legidősebb fia, Gino Seguso, második fia, Giampaolo Seguso pedig 1964-ben. 1985-ben csatlakozott hozzájuk Gino fia, Antonio Seguso. Archimede Seguso 1999-ben halt meg, de a cég a mai napig működik. Csodálatos „a Scavo” technika használata, mely elegáns formájú, és rendkívüli kivitelezést mutat, az ókori római régészeti üveg megjelenését és érzetét tükrözi. Vissza
003

Kikiáltási ár:
48.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
56.000 Ft Licitek száma: 6