Tamási Áron: Szülőföldem (dedikált példány) (A borítót Pekáry István tervezte.)
Tamási Áron
Révai(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 212 oldal
Tamási Áron munkái
19 cm x 13 cm
Budapest, cop. 1939, Révai kiadása és nyomása, 211 p. + [1] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Szülőföldem. Írta: Tamási Áron. A címlapon a szerző, Tamási Áron tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "A.-nak Tamási Áron. 939. VI. 1." Tartalomjegyzékkel ellátott kötet. A kötéstábla rajzát Pekáry István tervezte. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány színes, feliratos, illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet szerzője Tamási Áron (Farkaslaka, 1897. szeptember 20. – Budapest, 1966. május 26.) Kossuth-díjas magyar író, a XX. századi erdélyi magyar irodalom kiemelkedő képviselője, az Erdélyi Helikon alapító tagja, a népszerű Ábel-regénytrilógia szerzője. Szülőföldem c. regényében is jól tükröződik a szerző Erdélyhez való kötődése, őszinte emberszeretete és a hamisítatlan székely humora, amivel sokaknak szerez manapság is maradandó élményeket.
"Egyik alkalommal, inkább a tél farkán, mint a tavasz kezdetén, ebédutáni feketekávéra mentem itt Kolozsváron. De még jóformán bé sem léptem a kávéházba, hát nagy örömmel jön felém az egyik kedves, kékszemű barátom.
- Gratulálok! - mondja és rázza a kezemet.
Ámulva kérdem tőle:
- Mihez?
- A szabadjegyhez.
- Miféle szabadjegyhez?
Erre elmondja, hogy Vaida Sándor volt miniszterelnök úr három erdélyi írónak elsőosztályú vasúti szabadjegyet adatott, egész esztendőre szólót. Így mutatta ki tiszteletét az erdélyi magyar irodalom iránt, melyet kezdettől fogva figyelemmel kísért és nagyrabecsült. Hirtelen szabadkozni kezdtem a barátom előtt, hogy én sohasem kértem a román vasútra szabadjegyet. Most már mit csináljak? Visszautasítani nem illendő, úgyebár, ha már megtiszteltetés? Viszont az elfogadás sem megy holmi lelki rezzenet nélkül, mert sohasem tudja az ember, hogy mi származhatik belőle..."
Leütési ár:
29.500 Ft
Licitek száma: 39