Molnár Ferenc által aláírt, a Lampel R. könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) részvénytársasággal kötött kiadói szerződés.
A Lampel R. könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai) részvénytársaság nyomtatott és tollal részben kitöltött, 6175-1905. számú, további tollal beírt számjelzéssel ellátott, a szerzői jogoknak a kiadóra történő átruházásáról rendelkező formanyomtatványa Molnár Ferenc (1878-1952) író tollal beírt, jól olvasható aláírásával és autográf bejegyzéseivel.
A Pál utcai fiúk, a Liliom és számos színpadi sikerprodukció szerzője jelen, kézjegyével hitelesített dokumentumban nyilatkozott arról, hogy "Pesti erkölcsök (vagy esetleg más) czímű, circa 7 íves" eredetei munkáját "kétszáz kor. [korona] tiszteletdíj fejében" átengedi a kiadó Magyar Könyvtár sorozata számára, illetve arról, hogy annak kéziratát is átadta.
A tárcaszerű, humoros írásokat és rövid bohózatokat tartalmazó Pesti erkölcsök 1909-ben jelent meg először a Lampel R. (Wodianer és Fiai) kiadásában, a Radó Antal szerkesztette Magyar Könyvtár sorozat 544-545. számú köteteként.
Korabeli formanyomtatvány hajtogatott papíron, a széleken apró sérülésekkel, hiánytalan állapotban.
A Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) Császári és Királyi Könyvkereskedése a 19. század és a múlt századelő meghatározó, kiadással és könyvkereskedelemmel egyaránt foglalkozó könyvpiaci szereplője volt Magyarországon. A céget 1850-ben alapította a német származású Lampel Róbert és Lantosy József. Lantosy 1853-as halála után a vállalat teljes egészében Lampel tulajdonába került, aki 1874-es haláláig tovább gyarapította azt. A kiadót és a könyvkereskedést ekkor Wodianer Fülöp nyomdász, majd annak fia, Arthur vette át.