Paris, 1799, A la librairie stéréotype de P. Didot L'ainé, 314 p. + [14] t.: ill.
Histoire Naturelle. Oiseaux. Tome neuvieme. / Természetrajz. Madarak. Kilencedik kötet. Írta: [Georges-Louis Leclerc de] Buffon. [Töredék]
Francia nyelvű kiadás. 14 fekete-fehér madarakat ábrázoló rézmetszettel illusztrált, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán tulajdonosi címke, az előlapon tulajdonosi bélyegzés látható.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, díszes, sérült könyvgerinccel, mintás előzéklapokkal, néhány foltos táblával, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Gróf Georges-Louis Leclerc de Buffon (Burgundia, Montbard község, 1707. szeptember 7. – Párizs, 1788. április 16.) francia természettudós. A párizsi akadémia tagja és a Királyi Gyógynövénykert igazgatója volt. Többek között Louis-Jean-Marie Daubenton és Bernard Germain de Lacépede társaságában részt vett egy hatalmas összefoglaló természetrajz összeállításában, amiért XV. Lajos francia király grófi méltóságra emelte. Ismert műve a Histoire naturelle générale et particuliére 1749 és 1788 között jelent meg Párisban 36 kötetben. Buffon ezen írása a Föld keletkezésére vonatkozó elmélet mellett az ember és a négylábú állatok továbbá a madarak és az ásványok természetrajzát is tartalmazza. E munkáját többször kiadták, valamint több idegen nyelvre lefordították. Buffon vetette fel a fajok átalakulásának gondolatát és ezzel szembehelyezkedett Carl von Linné közismert fajfogalmával. Úgy vélte, hogy a fajok átalakulása egyértelműen a környezeti hatásokkal magyarázható.