Moser csiszolt art deco borostyán színű üveg váza 1920 Karlsbad

Méret: 16 cm x 0 cm
2023-02-05 20:00

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott valamint kézzel csiszolt Moser üveg váza. Art deco stílusú borostyánszínű üvegből készült művészi üveg váza kiszélesedő pereme alatt hibátlan aranyozású, körbefutó plasztikus frízzel, maratott és csiszolt díszítéssel. Oldalát síkra csiszolt laptagolás díszíti, talpa lapra csiszolt. A kor stílusát és a Moser csiszolás egyedi jellemzőit megjelenítő üveg váza az 1920 - as években készült Karlsbadban. (Karlovy Vary)

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint... Tovább

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint például vázák, hamutartók, gyertyatartók), üvegajándékok és különféle művészeti metszetek gyártásáról. A Moser a 20. századi dekoratív üvegek egyike, és a palotáktól a helyi éttermekig mindenhol használták. 1857-es kezdetétől, mint polírozás és üvegmetszetműhelyben ólommentes üveggyártóvá fejlődött, amely a 20. századon át egészen napjainkig tartott. A legfényűzőbb cseh márkának, valamint a világ egyik leghíresebb luxuskristálymárkájának tartják. A Moser által készített minden üvegdarab kézzel készült. Vissza
068

Kikiáltási ár:
150.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
150.000 Ft Licitek száma: 1