"29 füzet a Világvárosi Regények sorozatból" (nem teljes sorozat)
Juhász Lajos
Literária Kiadóvállalat Kft.(Budapest)
Kiadói tűzött papírkötés
, 928 oldal
Világvárosi regények
15 cm x 11 cm
Allschwil, 1958-1959, Világvárosi Regények Kiadóhivatala, 928 p. (összesített)
Emigrációs kiadás. 29 füzet a Világvárosi Regények sorozatból (nem teljes sorozat).
3. szám: Váratlan rovancsolás. Írta: Juhász Lajos. A füzet hátlapja foltos. Allschwil, 1958, 32 p. 9. szám: Különös árverés. Írta: Dániel Tibor. Allschwil, 1958, 32 p. 10. szám: Dráma a hó alatt. Írta: Görög László. Allschwil, 1958, 32 p. 11. szám: 200.000 pengő. Írta: Faragó Sándor. Allschwil, 1958, 32 p. 12. szám: Nehéz jónak lenni. Írta: Végh Gyula. Allschwil, 1958, 32 p. 13. szám: Zsuzsi férjhez megy. Írta: Halász Péter. A füzet hátlapja foltos. Allschwil, 1958, 32 p. 14. szám: Életfogytiglan. Írta: Gosztonyi Ádám. Allschwil, 1958, 32 p. 15. szám: Utazás a semmibe. Írta: Pálóczi Horváth György. Allschwil, 1958, 32 p. 17. szám: A városi menyasszony. Írta: Bátkai József. Allschwil, 1958, 32 p. 18. szám: A kétfenekű dob. Írta: Aszlányi Károly. A füzet hátlapja foltos. Allschwil, 1958, 32 p. 22. szám: Magyarázni nem lehet. Írta. Gergely Márta. A füzet címfedele és hátlapja javított. Allschwil, 1959, 32 p. 23. szám: A nagy favorit. Írta: Juhász Lajos. Allschwil, 1959, 32 p. 24. szám: Éva fellázad. Írta: Halász Péter. A füzet két lapja foltos. Allschwil, 1959, 32 p. 25. szám: Szerencsés aranyásók. Írta: Gosztonyi Ádám. Allschwil, 1959, 32 p. 27. szám: Tragédia a színházban. Írta: Görög László. Allschwil, 1959, 32 p. 29. szám: Hotel Excelsior. Írta: Hidas Miklós. A füzet néhány lapja sérült. Allschwil, 1959, 32 p. 30. szám: Hibberdy nyomoz. Írta: T. Thury Zoltán. Allschwil, 1959, 32 p. 32. szám: Az Atlantic megtorpedózása 1912. Írta: Murányi József. Allschwil, 1959, 32 p. 33. szám: A gazdag házasság. Írta: Lovászy Márton. Allschwil, 1959, 32 p. 34. szám: Arizona Milly. Írta: Leleszy Béla. Allschwil, 1959, 32 p. 35. szám: Halálos ítélet. Írta: Polónyi György. Allschwil, 1959, 32 p. 38. szám: Halálos örvény. Írta: Gárdos Ferenc. Allschwil, 1959, 32 p. 39. szám: Egyikünk fölösleges. Írta: Gergely Márta. Allschwil, 1959, 32 p. 43. szám: Kvittek vagyunk. Írta: Forró Pál. A füzet hátlapja hiányos. Allschwil, 1959, 32 p. 44. szám: Kifogástalan uriember. Írta: Hidas Miklós. Allschwil, 1959, 32 p. 45. szám: Mirza csapdában. Írta: T. Thury Zoltán. Allschwil, 1959, 32 p. 46. szám: A piros vonal. Írta: Juhász Lajos. A füzet néhány lapja foltos. Allschwil, 1959, 32 p. 55. szám: Fóka, a gyöngyhalász. Írta: Nógrádi Béla. Allschwil, 1959, 32 p. 56. szám: Dunaparti édenkert. Írta: Molnár István. Allschwil, 1959, 32 p.
Második kiadások. Keresztrejtvénnyel kiegészített füzetek.
Kiadói tűzött papírkötésben lévő kötetek, feliratos, fekete-fehér illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, a hátlapon korabeli hirdetéssel. A meglévő füzetek hiánytalan állapotúak. "...„Világvárosi Regények” gyűjtőnév alatt filléres regényfüzeteket jelentetünk meg magyar nyelven 1958. szeptember 4-től kezdődőleg és azt követőleg minden csütörtökön. A legjobb (!) magyar regényírók, úgymint Rejtő Jenő (P. Howard), Keller Andor, Aszlányi Károly, Ákos Miklós, T. Thury Zoltán, Révész Béla írásai jelennek meg újra, amelyekben megtaláljuk a humort, kalandot, szerelmet, fantasztikumot, valamint bűnügyi történeteket. A Világvárosi Regények Kiadóhivatala közli, hogy a kisregények rövidesen az emigrációban élő magyar olvasóközönség kedvencei és nélkülözhetetlen barátai lesznek...." - írta a műről a Hídfő c. lap (1958. szeptember 10./11. évfolyam/289. szám).
Tagadhatatlan, hogy a Wirt-étkezde nem tartozik a legelegánsabb helyek közé. Néhány kopott, búskedvű vendég lézeng a szakadt posztójú automata-billiárd körül, régi újságok képesmellékletei rongyolódnak a fogasokon függő újságtartókban. Wirth gazda a koránkelők örökös álmosságával ásítozott a tarka terítőkkel borított asztalok között, a rosszul szellőzött helyiséget úgy megfeküdte a sokféle ételszag, mint a bűnös ember lelkiismeretét a bűntudat: nyomasztóan és kitörölhetetlenül. Szürke, hétköznapi, lehangolóan sivár környezet; itt fogamzott meg Kender Béla fejében egy körmönfont csalás ötlete, olyan csalásé, amelyhez fogható minden tíz évben egyszer ha születik.
Kender Béláról tudnunk kell, hogy huszonnyolc éves, középtermetű, volt postatisztviselő, akinek nincsenek különös ismertető jelei. Hajszálon múlt, hogy megjárta a börtönt. Csak annyin, hogy közvetlen főnöke idejében felfedezte Kender kisebb szabálytalanságait, mielőtt végzetesen belemerülhetett volna azok „kimélyítésébe".
Leütési ár:
37.000 Ft
Licitek száma: 11