Kéri Imre (1945- ): "H. Bosch halott" - rézkarc, papír 41 cm x 32 cm (Készült összesen 30 példányban. Számozott 14. számú példány.)

Kéri Imre
Méret: 47 cm x 59 cm

Kéri Imre: "H. Bosch halott" - rézkarc, papír 41 cm x 32 cm

Jelezve lent ceruzával: "H. Bosch halott", XIV./XXX., Kéri (cer.), rézkarc, papír. Összesen 30 példányban készült, amelyből ez a 14. sorszámú példány. A kép mérete 41 cm x 32 cm, a kép mérete keretben: 58,5 cm x 46,5 cm. A kép hátoldalán a Hollósy Galéria raglapja látható.

Grafikus, festő. 1966-71között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Szentiványi Lajos, Ék Sándor, Raszler Károly és Rozanits Tibor növendéke volt. Tanulmányúton járt Hollandiában és Olaszországban. Vedovát, Caravaggiót, Rembrendtot és Goyát tartja mestereinek. Több tárlaton mutatta be műveit (Stúdió Galéria, Ferencvárosi Pincetárlat, fészek Klub, Csontváry Terem, Ernst Múzeum, Műcsarnok, Magyar Nemzeti Galéria, Balatonfüred, Vác, Veszprém, Eger, Tihany, Hódmezővásárhely, Salgótartján, Berlin, Hamburg, Orvelte, Huskvarna, Antwerpen, Stuttgart, Menton, Fribourg, Nagyvárad, Biella, Bécs, Dublin, Assen, stb.). Budapesten él, A Magyar Grafikusok Szövetségének tagja. Dolgozott a hajdúsági, a salgótarjáni művésztelepen. Erősen szociális érdeklődésű alkotó. A sokszorosított grafika sokféle technikáját alkalmazza (rézkarc, cinkkarc, litográfia, mezzotinto, akvatinta). Művei főképp rézmetszetek, litográfiák, melyekben realista erővel, a műfaj legjobb hagyományait követve jeleníti meg mondanivalóit. Jelentősek grafikai sorozatai (Van Gogh élete, Hódolat Csontvárynak, Caravaggio, stb.). Az utóbbi években olajképeket is alkot. Művein a fény és árnyék tragikus hatását kutatja. Művészeti díjak: a Stúdió-kiállítás II. díja, 1974-76 között Derkovits-ösztöndíj, a Derkovits-ösztöndíj nívódíja, amszterdami ösztöndíj, a Nógrád m. Tanács díja a XIII. Országos Grafikai Biennálén, SZOT-ösztöndíj, a Szegedi Nyári Tárlat festészeti díja, római ösztöndíj, Munkácsy-díj. Műveit őrzi a Magyar Nemzeti Galéria és a Petőfi Irodalmi Múzeum. (Lóska Lajos adatközlése nyomán, MÉ) Vissza
458

Kikiáltási ár:
14.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
16.600 Ft Licitek száma: 9