Missale Romanum

Ex decreto sacrosancti Concilii Tridentini/A tridenti legszentebb zsinat rendelete szerint

S. Pii V Pontificis Maximi
Pio X.
D. N. Benedicti XV.
, Kiadói egészbőr díszkötés , 830 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 28 cm x 20 cm

Ratisbonae [Regensburg], 1890, Sumptibus, chartis et typis Friderici Pustet, [1] t. + 38 p. + [4] p. + 556 p. + 199 p. + V p. + 28 p., ill.

Missale Romanum. Ex decreto sacrosancti Concilii Tridentini. / Missale Romanum. A tridenti legszentebb zsinat rendelete szerint.
Latin nyelvű, római katolikus misekönyv. Negyedik kiadás. Gazdagon aranyozott, színes, egész oldalas címlapképpel, illusztrált díszcímlappal, valamint további egy, oldalszámozáson belüli, egész oldalas, színes, aranyozással díszített képpel, továbbá fekete-fehér, szövegközti illusztrációkkal, könyvdíszekkel és színes iniciálékkal gazdagon illusztrált, kottákkal és kalendáriummal kiegészített kötet. Az első előzéklap verzóján kereskedelmi bélyegzés és régi tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói egészbőr díszkötésben lévő példány dombornyomott mintákkal díszített, gazdagon aranyozott címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, aranyozott díszítésű könyvgerinccel, gazdag aranyozású kiadói előzéklapokkal, aranyozott lapélekkel, néhány lap szélén beragasztott vászon jelzőfülekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A Missale Romanum a római katolikus misekönyvek hivatalos kiadása. Jelenleg is érvényes formájának kialakulása a 16. századra nyúlik vissza. 1562-ben, az akkor zajló tridenti zsinaton rendelték el egy, az addigi misekönyv felülvizsgálatát célzó folyamat elindítását. Az ennek nyomán felálló bizottság 1564-ben kezdte el munkáját, a felülvizsgált és több ponton megújult Missale elkészültét pedig V. Pius pápa hirdette ki 1570-ben. A zsinat által jóváhagyott kiadvány VIII. Kelemen pápa 1602-es rendelete nyomán vált végleg a római misekönyvek egyház által elismert, hivatalos változatává, és 1969-ig (a II. vatikáni zsinatig) lényegében alig változott.

QUum Romanorum Pontificum Clementis VIII., Urbani VIII. aliorumque decretis cautum sit, ne a typographis Missale Romanum in lecem edatur, quin de perfecta novae editionis concordia cum archetypis... Tovább

QUum Romanorum Pontificum Clementis VIII., Urbani VIII. aliorumque decretis cautum sit, ne a typographis Missale Romanum in lecem edatur, quin de perfecta novae editionis concordia cum archetypis Romanis exemplaribus plane constet, et ab Ordinario loci illud imprimendi facultas requisita et obtenta fuerit: Nos ad dilecti Filii Nostri Friderici Pustet, S. Sedis Apostolicae necnon Sacr. Rituum Congregationis Typographi et Bibliopolae Ratisbonensis preces R. P. Georgium Schober C. Ss. R. Censorem Nostrum deputavimus, qui diligenti examine instituto novae hujus editionis Ratisbonensis, ut dicunt in Quarto, ab eodem Friderico Pustet exornatae integritatem, omnimodamque cum authenticis Romanis exemplaribus consonantiam comprobaret. Vissza
267

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
24.100 Ft Licitek száma: 1