A keresztyén nemzeti gondolat érvényesülésének programmja
Egyesült Keresztyén Liga(Debrecen)
Könyvkötői félvászon kötés
, 50 oldal
19 cm x 14 cm
Deberecen, 1923, Egyesült Keresztyén Liga - Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadóvállalat R.-T., 50 p.
Egyetlen kiadás. Magyar Fajvédelem. A keresztyén nemzeti gondolat érvényesülésének programmja. Az Egyesült Keresztyén Nemzeti Liga antiszemita politikai kiadványa. A kötetbe kötött, eredeti borítófedélen és a címlapon kereskedelmi bélyegzés látható. Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, színes, foltos címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A könyvbe bekötötték az eredeti, feliratos borítófedelet is. Az Egyesült Keresztyén Nemzeti Liga egy 1919-ben alakult (hivatalosan 1920-ban bejegyzett), jobboldali, fajvédő, antiszemita egyesület, amelynek legfőbb célja a Horthy kormányzósága alatt kiépülő keresztény-nemzeti eszmerendszer és ideológia védelme és támogatása volt. A szervezet elnökségében olyan prominens személyiségek is szerepet vállaltak, mint Teleki Pál és Bárdossy László miniszterelnökök. Az egyesületet hivatalosan 1946-ban szüntették meg.
Hazánk területi épségét vissza kell szereznünk, nemzetünket talpra kell állitanunk.
Nem szabad ezt a célt a távol jövő programmjának tekinteni, mert ennek megvalósitása a mostani nemzedék kötelessége, ha a történelem előtt nem akarja viselni annak a vádnak szégyenfoltját, hogy ősei ezer éves örökségét gyáván kiadta kezéből, maga pedig oly pusztulásba hanyatlott, amelyet megérdemelt.
Nagyon sokan vagyunk, akik ezt így valljuk, akikben meg van az elszántság az akaráshoz, a tetthez. De nagyon sokan vannak, akik e jelszavaktól hangos világban nem látják az akarat, a tett helyes útját.
Leütési ár:
55.600 Ft
Licitek száma: 55