Voltaire, M. de: Lettres écrites de Londres sur les Anglais et autres sujets

Voltaire
Jaques Des Bordes (Amsterdam) ,
Korabeli bőrkötés , 215 oldal
Nyelv: Francia
Méret: 17 cm x 10 cm

Amsterdam, 1736, Jaques des Bordes, [6] p. + 215 p. + [17] p.

Lettres écrites de Londres sur les Anglais et autres sujets. / Londonból írt levelek az angolokról és más témákról. Írta: Voltaire.
Néhány szövegközti, fekete-fehér könyvdísszel díszített, valamint előszóval, tartalomjegyzékkel és tárgymutatóval kiegészített kötet. A címlapon áthúzott tulajdonosi bejegyzés, a hátlap felőli előzéklapon tollal írt számjelzés látható.
Korabeli bőrkötésben lévő példány, feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, gazdagon díszítette, sérült könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, néhány foltos lappal, színezett lapélekkel, hiánytalan állapotban.
Voltaire "Filozófiai levelek" című műve (Angol levelek címen is ismert) először 1733-ban jelet meg angol, majd 1734-ben francia nyelven. A mű "...látszólag ártalmatlan útirajz, beszámoló az angliai tapasztalatokról, valójában a hazai viszonyok közvetett bírálata azáltal, hogy ismerteti és dicséri az angolok vallási toleranciáját, a nemességnek azt a törekvését, hogy részt vegyen az ipari és kereskedelmi életben, a társadalom önszerveződését, részleges szuverenitását, a királyi hatalom korlátozását...". A könyv példányait lefoglalták és elégették, a szerzővel szemben pedig nyomozást indítottak.
A szerző, Voltaire eredeti nevén Francois Marie Arouet (Párizs, 1694. november 21. – Párizs, 1778. május 30.) író, költő és filozófus, a francia felvilágosodás egyik legnagyobb alakja. Éles esszéiről, filozófiai témájú írásairól és a polgári szabadságjogok védelméről vált világszerte ismertté. "Élete volt a legnagyobb alkotása, és ez akkor is megmaradna, ha írásai elkallódnának" - a századforduló egyik legtekintélyesebb francia kritikusa ezeket a szavakat mondta róla.

Az idézett szöveg a Világirodalmi lexikon 17. kötetéből való (Akadémia kiadó, Budapest/242. oldal).

Ces Lettres furent écrites de Londres depuis 1728. jufqu'á 1730 par une perfonne fort connue dans le monde; elles ont couru longtems manufcrites á Londres & á Paris. Deux Anglois les traduifirent... Tovább

Ces Lettres furent écrites de Londres depuis 1728. jufqu'á 1730 par une perfonne fort connue dans le monde; elles ont couru longtems manufcrites á Londres & á Paris. Deux Anglois les traduifirent en 1732; I' une de ces Traductions fut imprimée auffi tot, & eut un debit prodigieux. Vissza
422

Kikiáltási ár:
120.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
131.000 Ft Licitek száma: 8