Edma / [Edinger-Balázs Márta]: Nevető Pantheon (Stettner Béla könyvtárából származó példány)

Edma
Edma
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 200 oldal
Méret: 17 cm x 13 cm

[Budapest], 1955, Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), [200] p., ill.

Stettner Béla könyvtárából származó példány. Nevető Pantheon. Karikatúra-könyv. Rajzolta: Edma [Edinger-Balázs Márta].
A címlapon Stettner Béla (Budapest, 1928. december 6. – Budapest, 1984. május 30.) Munkácsy Mihály-díjas grafikus, érdemes művész tulajdonosi bejegyzése látható.
Számos fekete-fehér rajzzal illusztrált kiadás. Néhány a karikatúrákon szereplő személyek közül megjegyzést (nyomtatott) írt a képmása mellé, ezenkívül a kötet más szöveges részt nem tartalmaz. Nyomtatta az Athenaeum Nyomda, Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, két színnel feliratozott, fekete-fehér illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
"Száz híres, népszerű és közkedvelt művészünkről, kulturális életünk ismert személyiségeiről készített találó, tréfás karikatúrát a Ludas Matyi tehetséges fiatal rajzolója, Edma. Az „áldozatok" pedig, ki bosszankodva, ki mosolyogva, névaláírásaikkal vállalták a róluk készült képet, s a kép alá írt néhány sorban mondják el saját véleményüket önmagukról. Színészeik, költők, írók és festők, szobrászok és zenészek karikatúrái sorakoznak egymás után, „fej fej mellett” az ízlésesen kiállított albumban." - (Vasmegye, 1955. június 26./11. évfolyam/149. szám).
A karikatúrákat Edinger Balázs Márta (1924-1997) grafikus, karikatúrista készítette. Az "EDMA" nevet egy lengyel menekült karikaturistától kapta. Egyedi rajzművészete kevés vonalra épít, valamint kifejező és szuggesztív.
091

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
5.100 Ft Licitek száma: 1