Baktay Ervin: India szabadságot akar (Tiltólistás kötet) (A borítólapot tervezte és az illusztrációkat rajzolta Szűcs Pál festőművész.)

Baktay Ervin
Szűcs Pál
"Irás" könyvkiadó (Budapest)
Kiadói félvászon kötés , 165 oldal
Sorozatcím: Világpolitikai könyvek
Méret: 19 cm x 14 cm

Budapest, é. n., "Irás" Könyvkiadó (Pesti Lloyd-nyomda), 165 p. + [2] p. + [6] t., ill. + 1 térk.

Első kiadás. Világpolitikai Könyvek c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
India szabadságot akar. Írta: Baktay Ervin.
A borítólapot tervezte és az illusztrációkat rajzolta Szűcs Pál festőművész. Hat képtáblán néhány fekete-fehér, feliratos fényképpel, egy fekete-fehér, kihajtható térképpel, illetve szövegközti, fekete-fehér, feliratos rajzokkal és térképvázlatokkal illusztrált, valamint bevezetéssel és részletes tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Nyomtatta a Pesti Lloyd-nyomda.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, színes feliratos, Mahatma Gandhi fekete-fehér fotójával illusztrált, fülszöveges, kiadói borítófedélben.
"A mai Indiának szövevényes problémáit kí­vánja feltárni s alapos és mélyen látó megfigyeléseiből, hosszú tapasztalataiból tárgyilagos hanggal szűri le mindazokat a megállapításokat, amelyek e titokzatos földrész és még titokzatosabb népe kérdé­seivel összefüggenek. (...) Adatok hosszú sorával, tömegjelenségek történelmi ismerteté­sével vázolja fel Baktay Ervin annak a mozgalomnak eredetét, rúgóit és erejét, amely megmozdulásnak immár 25 éve Gandhi, a szent ember a látható feje és amely megmozdulás nagyban és egészben ma már India minden számottevő ténye­zőjének erejét egyesítette. " - (O. G., Uj Magyarság, 1942. augusztus 30./9. évfolyam/196. szám).
A szerző, Baktay Ervin (Dunaharaszti, 1890. június 24. – Budapest, 1963. május 7.) művészettörténész, orientalista, asztrológus, író, műfordító, festőművész. A Budapesti Képzőművészeti Akadémián, majd Münchenben tanult festészetet Hollósy Simonnál. Az 1920-as évek elején fordítások közreadása útján igyekezett megismertetni az indiai kultúrát Magyarországon. 1926-ban Indiába utazott és tanulmányozta az ottani vallásokat, szokásokat, kultúrát. 1928-ban felkutatta Kőrösi Csoma Sándor egykori tartózkodási helyeit. 1930 és 1944 között A Földgömb c. korabeli népszerű ismeretterjesztő folyóirat szerkesztője volt. 1946 és 1958 között a Hopp Ferenc Kelet-ázsiai Művészeti Múzeum helyettes igazgatója, az ELTE megbízott előadója. 1956–57-ben az indiai kormány meghívására újabb tanulmányutat tett Indiában: egyike volt annak a tizenhét nem buddhista személynek, akiket meghívtak a Buddha születésének 2500. évfordulójára rendezett nagyszabású ünnepségsorozatra. Nyugalomba vonulása után számos külföldi országban (Anglia, Svédország, stb.) tartott előadást az indiai kultúráról, művészetről és vallásról.

A most folyó hatalmas világmérkőzésben, amikor vérből és vasból új szociális és igazságosabb világrend születik, minden magyar érdeklődése a nagy világpolitikai kérdések felé fordul.
Ezeket... Tovább

Ezeket tárgyalja most induló könyvsorozatunk a Világpolitikai Könyvek.
Könyvsorozatunk első kötete a közismert keleti utazó és kiváló tudós, Baktay Ervin érdekes riportkönyve: India szabadságot akar!
16 eredeti fényképpel, 9 szemléltető grafikonnal és térképpel gazdagon illusztrált könyv érdekes és lenyűgöző előadásban ismerteti India titokzatos földjét, történetét, népét, gazdasági kulturális viszonyait, az angolok kizsákmányoló politikáját és az indus nép szabadságküzdelmeinek megrázó történetét. Vissza

Bevezető3
India földje5
India története24
Az angolok Indiában38
India népe46
Földművelés és birtokviszonyok63
Ipar, kereskedelem és közlekedés79
Művelődés és oktatásügy99
Államszervezet, közigazgatás, hadsereg110
Az indiai nemzeti mozgalom128
Az első világháborútól napjainkig143
India és a mai világhelyzet157
034

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.300 Ft Licitek száma: 29