Reményik Sándor: Két fény között (védődobozos, számozott példány)

Versek

Reményik Sándor
Bánffy Miklós
gróf Bánffy Miklós
Erdélyi Szépmíves Céh (Kolozsvár) ,
Kiadói egészvászon kötés , 79 oldal
Sorozatcím: Erdélyi Szépmíves Céh könyvei
Kötetszám: 15
Méret: 17 cm x 12 cm

Kolozsvár (Cluj), 1927, Erdélyi Szépmíves Céh kiadása, 79 p + VII + 1 p.: ill.

Első kiadás. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült, névre kiállított vignette-val: " Ez a könyv Bidló Ödön dr. számára készült". Ez a 117 sz. példány. A kötet az Erdélyi Szépmíves Céh 15. kiadványa: 1927. évi sorozatának 9. számú könyve. Illusztrálta: Bánffy Miklós gróf. Nyomtatta a Lapkiadó Rt. Nyomdája nova antiqua betűkkel. A szedést András László, a nyomást Marosán István, a könyvkötést Rohonyi Antal vezették.
Nagyon szép kiadói egészvászon kötésben, színezett felső lapélekkel, kiadó védődobozban. Ebben az állapotban ritka.

A TENGER ÁLMAI
Két fény között 9
Karszt 20
A sirály születése 12
A parti sziklák 15
A tenger álmai 16
Elsülyedt költemény 17
Holt lélek terhe 18
Lélekvesztő 19
A rögtön gyógyuló seb 20
Álom-hajó 21
A patak Ica-nál 22
Charon 25
Szemrehányás a tengernek 26
Köszönöm mégis 27
Madonna del mare 28
Minden jól van 31
A lovranai kapitány 33
ÖZVEGY
Özvegy 37
Egy himen-hirre
I. Ezt mondja a költő 39
II. Ezt mondja a halott 40
III. Ezt mondja Jézus 41
AKÁC-SOR ŐSZ UTÓJÁN
Akácsor ősz utóján 45
Ma neked, holnap nekem 49
Napsugár pogány templomban 51
Minek annyi szántás 52
Egy sir nem temető 53
Árviz 55
Harangok találkozása 57
Két út 58
A belülvalók árnyéka 60
Megromlott hangszer 62
Szülőházam 63
Üzenet a Mars-ról 64
A lázadó Szamos 66
Egymás helyett 67
Elvégeztetett? 69
Zászlószentelés 71
Mohács után 73
A pécsi minaret 74
Toll és ecset 75
Szószéken 77
Az építész fia 78 Vissza
248

Kikiáltási ár:
6.500 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
100.000 Ft Licitek száma: 11