Weszprémy Kálmán, ifj.: A magyarországi zsidók statisztikája
ifj. Weszprémy Kálmán
Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata(Debreczen)
Kiadói egészvászon Gottermayer kötés
, 167 oldal
A magyarországi zsidóságról
1
25 cm x 16 cm
Debreczen, 1907, Szerző kiadása (Nyomtatta Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata), 167 p.
Magyarországi Zsidóságról I. A magyarországi zsidók statisztikája. Statisztikákkal, táblázatokkal, összesítésekkel ellátott kötet. Jó állapotú kiadói egészvászon Gottermayer kötésben lévő példány színes előzékpapírral, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. Ritka gyűjtői példány!
Könyvemnek czélja nem a faj elleni izgatás. Művelt ember nem kívánhatja embertársainak üldözését. A már itt levő zsidók ellen védekezni igenis lehet, sőt kell: szorgalmunk, életrevalóságunk fejlesztésével, de el kell őket fogadnunk, mint az örökös sem csak a vagyont, de az adósságot is örökli.
De hogy a széles világ minden üldözött zsidója itt találjon menedéket, és hogy ez az elsanyargatott ország legyen az archimedesi pont, ahonnan a keresztény-kulturát zsidókulturává alakíthassa át az „Isten választott népe", ez ellen tömörülni, azt megakadályozni, ha kell, törvényeink szigorításával, ha kell, uj törvényekkel : nem csak jogunk, de egyenesen kötelesség.
Leütési ár:
50.000 Ft
Licitek száma: 5