Weszprémy Kálmán, ifj.: A magyarországi zsidók statisztikája

ifj. Weszprémy Kálmán
Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata (Debreczen) ,
Kiadói egészvászon Gottermayer kötés , 167 oldal
Sorozatcím: A magyarországi zsidóságról
Kötetszám: 1
Méret: 25 cm x 16 cm

Debreczen, 1907, Szerző kiadása (Nyomtatta Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata), 167 p.

Magyarországi Zsidóságról I. A magyarországi zsidók statisztikája. Statisztikákkal, táblázatokkal, összesítésekkel ellátott kötet.
Jó állapotú kiadói egészvászon Gottermayer kötésben lévő példány színes előzékpapírral, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. Ritka gyűjtői példány!

Könyvemnek czélja nem a faj elleni izgatás. Művelt ember nem kívánhatja embertársainak üldözését. A már itt levő zsidók ellen védekezni igenis lehet, sőt kell: szorgalmunk, életrevalóságunk... Tovább

Könyvemnek czélja nem a faj elleni izgatás. Művelt ember nem kívánhatja embertársainak üldözését. A már itt levő zsidók ellen védekezni igenis lehet, sőt kell: szorgalmunk, életrevalóságunk fejlesztésével, de el kell őket fogadnunk, mint az örökös sem csak a vagyont, de az adósságot is örökli. De hogy a széles világ minden üldözött zsidója itt találjon menedéket, és hogy ez az elsanyargatott ország legyen az archimedesi pont, ahonnan a keresztény-kulturát zsidókulturává alakíthassa át az „Isten választott népe", ez ellen tömörülni, azt megakadályozni, ha kell, törvényeink szigorításával, ha kell, uj törvényekkel : nem csak jogunk, de egyenesen kötelesség. Vissza
338

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
50.000 Ft Licitek száma: 5