Pest, 1867, Nyomtatta Hornyánszky és Träger, 90 p. + 2 p.
Röviden de alaposan átdolgozta és szerkesztette: Demeter János s. hazai ág. hv. evang. lelkész.
Címlapon valamint a kötetben több helyen név és régi bélyegzés található. Fedlap hátoldalán könyvtár használatának (beragasztott) szabályzata olvasható.
Könyvkötői egészvászon kötésben; a címfedél és a könyvgerinc feliratozás nélküli. A felső lapélek színezettek.
Ez a kiegyezés évében kiadott magyar nyelvű méhészkönyv nagyon ritka.
A méh tenyésztés egyik ága a gazdászatnak, mely be nem szennyez, nem becstelenit, szolgálati óráktól meg nem foszt, kevés fáradságot okoz, a mellett sok gyönyörűséget szerez, s neked, kedves tanitó! Ha nem is kettőzteti fizetésedet, még is gazdag toldással javithatja. Mit jövedelmezzen a méhtenyésztés, azt a 2. § mondja. Ily jövedelmet nyerni csak szorgalmas felügyeletbe kerül, mely inkább kedvtöltő munka, mint teher.
Elsőbben is kivánnék minden tanitónak méhesébe 10-15 köpű méhet, s abból évi tiszta jövedelmet 50 frtot, mit az én méhtartásom 10 év alatt egyre másra nekem behozott.
Ezen könyvből megtanúlhatja a tanitó, hogy kelljen méhmesterré válnia! A tanitóról a tanitványokra, a tanitványokról a községekre ezen könyv által átszármaznék az észszerű, természetes, mesterkéletlen, előitéletnélküli és általános méhtartás, úgy hogy minden méz, mely réteinkre s erdeinkbe kiöntetik, fel és elfogadtatnék. Aztán majd lesz nagy bősége a méznek és viasznak, kedves drága magyar hazánk földén, mit szívből kiván a szerző.