Alpári Lajos: A Parlament 1892-1897 II. (nem teljes gyűjtemény)

A magyar országgyülés tagjai irásban és képben/II. évfolyam I-XXV. füzet

Alpári Lajos
Gróf Bethlen Gábor
Horváth Béla
Szabó László
Szabó Imre
Tóth János
Nagy Gyula
Balogh János
Fehér Miklós
Barcsay Kálmán
Hock János
Berzeviczy Albert
Asbóth János
Kozma László
Farkas Balázs
Horváth Ádám
Szilágyi Dezső
Hegedűs Sándor
Péchy Tamás
Márkus József
Hoitsy Pál
Szalay Imre
Bornemisza Lajos
László Mihály
Polónyi Géza
Veres József
Rakovszky István
Szaplonczay Miklós
Farbaky István
Schvarcz Gyula
Sághy Gyula
Harkányi Frigyes
Tódor József
Földváry Miklós
Reiter János
Wekerle Sándor
Markovits Kálmán
Várady Károly
Pázmándy Dénes
Fenyvessy Ferencz
Hieronymi Károly
Szabó László
Rohonczy Gedeon
Okolicsányi László
Molnár Józsiás
Apáthy Péter
Beles János
Belitska Béni
Beniczky Árpád
Beöthy Algeron
Boda Vilmos
Bottlik Lajos
Bölöny Ödön
Bujanovics Sándor
Chernel Gyula
Dániel Ernő
Dégen Gusztáv
Demkó Pál
Fabinyi Teofil
Földváry Elemér
Francisci Henrik
Gencsy Albert
Gulácsy Dezső
Heckenast György
Helfy lgnácz
Janicsáry Sándor
Josipovich Imre
Kállay Lipót
Krajtsik Ferencz
Latinovits Ernő
Latkóczy Imre
Lévay Antal
Loncsarics Márk
Mérey Lajos
Mülek Lajos
Münnich Aurél
Neumann Ármin
Pintarits Mór
Rosenberg Gyula
Schwicker Henrik
Sima Ferencz
Tibád Antal
Ürményi Bernát
Véghső Gellért
Vuja Péter
Zeyk Dániel
Gr. Csáky Albin
Gr. Csáky Lajos
Gr. Zay Albert
Gr. Wass Béla
Alpári Lajos (Budapest) ,
Kiadói javított, dombornyomott kartonmappában , 575 oldal
Sorozatcím: A Parlament
Méret: 44 cm x 30 cm

Bp., 1895 (1892-1897), Alpári Lajos kiadása (Pátria Részvénytársaság Nyomdája), 575 p.

II. évfolyam. I-XXV. füzet. 25 füzet 100 magyar parlamenti képviselőnek rajzolt portréjával és életrajzával az 1892-1897-es parlamenti ciklus alkalmából. Hiányos példány. Hiányzik a II. füzetből Szilágyi Ferencz életrajza, a XVI. füzetből Sima Ferencz rajzportréja, valamint a XXV. és XXVI. füzetek kiadói borítólapja.
Kiadói javított kartonmappa felső részénél kisebb sérülés. A dombornyomott, dekoratív mintájú címfedelén részletgazdag címer-középdísz található. A füzetek címlapját a Pátria Részvénytársaság nyomta Budapesten. A kissé kopott címfedelet Gustav Fritzsche Kol. H. Műintézete (Leipzig) nyomta. Míves dombornyomással díszített kiadói egészvászon kartonmappa.
A hajdani magyar parlamenti politikusok képtárát, életrajzát tartalmazó arcképcsarnok a régi magyar történelem fontos kordokumentuma.

Bethlen Gábor gróf. Az a kis bérczes, romantikus országrész ott a Királyhágón tul, melynek minden talpalatnyi földjéhez, minden szirtjéhez, minden kövéhez históriánknak annyi fényes és sötét... Tovább

Bethlen Gábor gróf. Az a kis bérczes, romantikus országrész ott a Királyhágón tul, melynek minden talpalatnyi földjéhez, minden szirtjéhez, minden kövéhez históriánknak annyi fényes és sötét emléke füződik, talán a legszebb, de minden bizonynyal a legbecsesebb drágakő Szt. István koronájában. Innen áradt szét mindig a biztató fény, ha a testvér magyar nép fölött beborult az ég, itt születtek a villámok, melyek széthasogatták a fellegeket, hogy a zivatar megtisztitsa a nyomasztó légkört s termékenynyé tegye a talajt a szabadság eszméinek és a nemzeti együttérzés magvainak befogadására. Mikor Magyarországon idegen parancsszó hangzott, idegen nyelv, idegen erkölcs uralkodott, Erdélyben magyar volt az ur. Fejedelmi székén magyar ült, udvarában otthonra lelt az üldözött magyar erkölcs, a nemzeti nyelv, a nemzeti szellem, melyet itt ápoltak, dédelgettek és szebb jövőre biztattak. És a mikor az anyaország önérzetének, önbizalmának tüze éppen Erdélyből szítva, végre lángra lobbant, az uj országrend legelső posztulátumul az uniót irta zászlójára, kifejezéseül egyrészt hálájának a multakért s zálogául másrészt jövőjének a nagy erő révén, melyet ez képvisel. Vissza

Apáthy Péter: (sz. p.) ...XI. füzet
Asbóth János: (p. k.) VI.
Balogh János: (f. p.) ...XXIII.
Barcsay Kálmán: (sz. p.). . _XX.
Beles János: (sz. p.) ___ . . .X.
Belitska Béni: (sz. p.) ... .XXII.
Beniczky Árpád: (f. p.) VIII.
Beöthy Algeron: (sz. p.)- -XXIV.
Berzeviczy Albert: (sz. p.) ...VII.
Bethlen András gr. (sz. p.) .XI.
Bethlen Balázs gr. (sz. p.)___XIII.
Bethlen Gábor gr. (n. p.) I.
Boda Vilmos: (f. p.) ... XIV.
Bornemisza Lajos: (p. k.) XX.
Bottlik Lajos: (n. p.) ... -VII.
Bölöny Ödön: (sz. p.) ...XVI.
Bujanovics Sándor: (n. p.)...VIII.
Csáky Albin gr. (sz. p.)...III.
Csáky Lajos gr. (sz. p.) XV.
Chernel Gyula: (f. p.) ...XVII.
Dániel Ernő: (sz. p.) - -IV.
Demkó Pál: (sz. p.).__ ...XIX.
Dégen Gusztáv: (sz. p.) XVII.
Fabinyi Teofil: (sz. p.) ...XVIII.
Farbaky István: (sz. p.) XXI.
Farkas Balázs: (f. p.) VII.
Fehér Miklós: (sz. p.) XIX.
Fenyvessy Ferencz: (sz. p.) X.
Földváry Elemér: (sz. p.) ...XVIII.
Földváry Miklós: (sz. p.)- VI.
Francisci Henrik: (sz. p.) ...XIX.
Gencsy Albert: (f. p.) ...XXIV.
Gulácsy Dezső: (sz. p.) XVII.
Gyürky Ábrahám gr. (p. k.) XIV.
Harkányi Frigyes: (sz. p.) ...XVI.
Heckenast György: (f. p.) X.
Hegedűs Sándor: (sz. p.) ..XV.
Helfy lgnácz: (f. p.) I.
Hieronymi Károly: (sz. p.).„V.
Hock János: (n. p.)___ ...III.
Hoitsy Pál: (f. p.)-- - - -XIX.
Horváth Ádám: (f. p.) -VI.
Horváth Béla: (sz. p.)... ... -IX.
Janicsáry Sándor: (sz. p.)- -XXV.
Josipovich Imre: (sz. p.) ... ... ..XVII.
Kállay Lipót: (f. p.) - ...- -XI.
Károlyi Gábor gr. (f. p.) - --IV.
Kemény Endre br. (sz. p.) XXII.
Kozma László: (sz. p.) ... ... ..XXIII.
Krajtsik Ferencz: (sz. p.) ... ...XX.
Latinovits Ernő: (sz. p.)... ... .XXIV.
Latkóczy Imre: (sz. p.) ... -VIII.
László Mihály: (p. k.) ... ... .XXII.
Lévay Antal: (sz. p.) - ... -II.
Loncsarics Márk: (sz. p.) ... .XXIV.
Markovits Kálmán: (sz. p.) XXI.
Márkus József: (n. p.) ... ... .XIII.
Mérey Lajos: (f. p.) ... - ...XXI.
Molnár Józsiás: (f. p.) XVIII.
Mülek Lajos: (f. p.) - - -III.
Münnich Aurél: (sz. p.) ... ...XIV.
Nagy Gyula: (f. p.) ... ... -XV.
Neumann Ármin: (sz. p.) XXIII.
Nopcsa Elek br. (sz. p.) ... ...XXV.
Okolicsányi László: (f. p.) XX.
Pázmándy Dénes: (f. p.) IX.
Péchy Tamás: (p. k.) ... ...II.
Pintarits Mór: (sz. p.)- ... ...XVIII.
Podmaniczky Frigyes br. (sz. p.) VI.
Polónyi Géza: (f. p.) ... II.
Pongrátz Károly gr. (p. k.) ...XII.
Rakovszky István: (sz. p.) ... ...III.
Reiter János: (n. p.) ... ...XV.
Rohonczy Gedeon: (sz. p.)... ...XXIII.
Rosenberg Gyula: (sz. p.) IV.
Sághy Gyula: (n. p.) ... ...V.
Schvarcz Gyula: (sz. p.) ... ...XIII.
Schwicker Henrik: (sz. p.)...XII.
Sima Ferencz: (f. p.) XVI.
Szabó Imre: (sz. p.) V.
Szabó László: (f. p.) XII.
Szalay Imre: (f. p.) XXII.
Szaplonczay Miklós: (sz. p.) XII.
Szápáry Gyula gr. (p. k.) IV.
Szilágyi Dezső: (sz. p.) II.
Teleki Géza gr. (sz. p.) IX.
Teleki József gr. (sz. p.) XXV.
Tibád Antal: (p. k.) IX.
Tódor József: (sz. p.) VIII.
Tóth János: (f. p.) XXV.
Ürményi Bernát: (p. k.) XVI.
Várady Károly: (f. p.) XIII.
Veres József: (f. p.) V.
Véghső Gellért: (sz. p.) XIV.
Vuja Péter: (sz. p.) XXI.
Wass Béla gr. (sz. p.) VII.
Wekerle Sándor: (sz. p.) I.
Wenckheim Frigyes gr. (n. p.) XI.
Zay Albert gr. (p. k.) X.
Zeyk Dániel: (sz. p.) I. Vissza
018

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
52.000 Ft Licitek száma: 4