Aláírt példány. Az előlapon a szerző jól olvasható aláírása, évszámmal.
Vértes Marcel 26 szövegközi fekete fehér rajzával. Karinthy frigyes munkái című gyűjteményes kiadás III. kötete. Kiadói aranyozott egész vászon kötésben.
Kissé megsárgult belívekkel. A filmvásznon is feltűnt, többek között Makláry Zoltán és Gobbi Hilda szereplésével forgatott, közkedvelt mű negyedik kiadásának megóvott, szép példánya.
Az udvarom keresztül belopóztam - féltíz után járhat az idő, most a folyosók kihalltak és konganak, csak néha, mikor egy becsukott ajtó előtt elmegyek, csap ki felém a zümmögés és egyszerre mélyen és igen komolyan elszorul a szívem. A második emeleten, jobbra a tanári szoba mellett, a VI-ik b) osztály ajtaját kinyitották, levegőzés miatt. Leveszem a kalapomat, zsebreteszem. Aztán óvatosan bemegyek az ajtón, félrefordított fejjel meghajtom magamat a katedra felé és nesztelen léptekkel hátravonulok, az utolsó padban, a kályha mellett, üres egy hely. A tanár nem nézett rám, rendben van, legyintett egyet, azt hitte, idetartozom, és vagyok az, aki öt perccel előbb kiment. Nesztelenül megkerülöm a köpőládát és a szemétkosarat. Rálépek egy fél kiflire, óvatosan megfordulok és beülök az utolsó padba. Vörösesszőke, szeplős fiú ül mellettem - oh igen, oh igen - és majdnem felkiáltok örömömben, meglepetésemben, boldogságomban: hiszen ez a Büchner! - milyen, milyen régen nem láttam, hol jártam én, istenem, milyen borzasztó álmaim voltak.