Heidegger, Johann Heinrich: Enchiridion Biblicum

Biblikus encikloédia

Johann Heinrich Heidegger
Typis Davudis Gessneri (Zürich) ,
Bőr , 677 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 18 cm x 10 cm

Tiguri (Zürich), 1713, Typis Davidis Gessneri; 14 p. + 677 p. +11 p.

Enchiridion Biblicum iepomnhmonikon. Lectioni Sacre, Analisy generali singulorum V. & N. Test. Librorum, & delibato Capitum Argumento; praemissis quinetiam ad nominata cujusque Libri de Authore, summa, Scopo, Chronologia, Partitione, &c. Notis, subnexa Libris singulis Tabula Synoptica, denique expressis Interpertibus Veteribus, Reformatis, Augustanis, Pontificiis & Hebraeis; unice inserviens.
Negyedik kiadás. A példány címlapjának egy részét kivágták, mely a Noé történetet ábrázoló metszet melletti lapszélt érinti, a címlap szövege és az azt illusztráló metszet ép. Az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések láthatók. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egész bőr kötésben, mintázott lapélekkel, feliratozott gerinc vignette-val.
A példány gerince sérült, viseltes, a kötéstáblák alsó éle megkopott. a kötet belívei szépek, hiánytalanok. Johann Heinrich Heidegger svájci református teológus, héber nyelv professzor bibliai enciklopédiája, amely a Biblia megértéséhez és tanulmányozásához nyújt segítséget.

106

Kikiáltási ár:
45.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
52.200 Ft Licitek száma: 5